آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / فروش ضایعات میلگرد _ فرافلزات

فروش ضایعات میلگرد _ فرافلزات

میلگرد چیست؟

میلگرد یکی از انواع فولاد ها هستند ، نام دیگر آن آرماتور است ، میلگرد ها یک عامل تقویت کننده بتن ها هستند که همانطور که در بالا گفته شد درسال ۱۹۶۸ به شکل کاملا استاندارد در ساختمان سازی مورد استفاده قرار گرفتند ، میلگرد ها توانایی بالایی در قبول نیرو های کششی و چرخشی دارند و از میلگرد ها برای جبران نبود مقاومت کششی در بتن ها استفاده میشود به همین دلیل امروزه استفاده از این میله های فولادی افزایش پیدا کرد و شرکت های ساختمانی تصمیم گرفتند از این محصول فوق العاده که کشش رویایی دارد استفاده کنند.

فرآیند تولید میلگرد:

  • فولاد (کربن یا آلیاژ) با دریافت گرمای بسیار زیاد به شکل مایع ذوب می شود. هنگامی که ذوب شد فولاد مایع از طریق دهانه‎های کوچک دایره‎ای شکل کشیده می‎شود تا شکل آن مانند میلگرد شود.

 

  • در حالی که فولاد ناتمام ارزانترین نوع میلگرد موجود است، برخی از شغل‎ها نیاز به پوشش اپوکسی یا فولاد ضد زنگ دارند دلیل آن این است که زنگ‎زدگی زمانی رخ می‎دهد که میلگرد طولانی مدت در معرض آب نمک قرار بگیرد که در نهایت منجر به ایجاد فشار داخلی می‎شود که می‎تواند فرم بتن را از بین ببرد. از آنجایی که در بلندمدت این گزینه سودآور و امن نیست، اکثر توسعه‎دهندگان تصمیم به خرید مواد با درجه بالاتر می‎گیرند.

 

  • هنگامی که فولاد به درستی شکل گرفته است، سازنده پیچ و شیار را بر روی فلز می‎گذارد برای اطمینان از این که در داخل ساختار به‎طور محکم باقی خواهد ماند.

 

  • میلگرد معمولا مستقیم از تولید کننده به محل کار توزیع می‎شود و پیمانکاران میتوانند از این طریق میلگرد مورد نیاز خود را تهیه کنند. هنگامی که میلگرد در محل مورد نظر قرار می‎گیرد باید با مشخصات مناسب خم شود که این کار با هیدرولیک و برش‎های هیدرولیکی انجام می‎شود. فقط نوع خاصی از میلگرد می‎تواند جوش داده شود، به همین دلیل است که بسیاری از شرکت‎های ساختمانی برای اتصال انتهای میلگرد با یکدیگر از سیم استفاده می‎کنند.

 

انواع میلگرد

انواع میلگرد که ترکیب شیمیایی و خواص مکانیکی آنها متفاوت می باشد ، موارد زیر را می توان نام برد :

۱- میلگرد A1 با نام مستعار میلگرد ساده ۲۴۰

۲- میلگرد A2 با نام مستعار آج ۳۴۰

۳- میلگرد A3 با نام مستعار آج ۴۰۰

۴- میلگرد A4 با نام مستعار آج ۵۰۰

میلگردهای صاف (Ai)

این میلگردها صاف و بدون آج می‌باشد. این میلگردها برای آهنگری، تغییر شکل و همچنین عملیات جوشکاری مناسب می‌باشد و به‌طور کلی به‌عنوان یک میلگرد داکتیل شناخته می‌شود. عوامل مختلفی قیمت میلگرد را تحت‌شعاع قرار می‎دهد.

میلگرد سخت با آج ساده (A2)

نیمه‎خشک یا ترد و نیمه‌نرم می‌باشد. این نوع برای عملیات ساختمانی و خصوصا خاموت زنی مناسب می‌باشد. عملیات جوشکاری روی آن به سختی صورت می‌گیرد. توصیه می‌شود از عملیات جوشکاری روی آن پرهیز شود.

 میلگرد سخت با آج‌های پیچیده (A3)

به‎عنوان میلگرد خشک معروف است. برای آهنگری و تغییر شکل‌های زیاد با زوایای تند مناسب نیست. به هیچ وجه عملیات جوشکاری روی آن مجاز نمی‎باشد.

میلگرد سخت با آج پیچیده (A4)

آج‌های دوکی شکل دارند. یک نوع از آن‌ها به آجدار مرکب معروف است. در طراحی و ساخت تمام انواع سازه‌های ساختمانی، بتن آرمه به جز دیوارهای برشی ویژه و قاب‌ها خمیشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع میلگردبر اساس شکل ظاهری متفاوت ، میلگرد ساده (Plain Bar) و میلگرد آجدار (Rebar) می باشند.

ضایعات میلگرد

ضایعات میلگرد از تخریب ساختمان ها ، پل ها و… بدست می آید .

ساختمان هایی که تخریب میشوند میلگرد ها و دیگر مواد استفاده شده در ساختمان دیگر قابل استفاده نیستند به همین دلیل میلگرد های غیرقابل استفاده و خرد شده توسط مراکز بازیافت، جمع آوری میشوند ، فرآوری و ذوب شده و دوباره به چرخه تولید باز میگردند.

چرخه تولید به محیط زیست و همین طور به منابع کمک بسیار زیادی میکند پس با جمع آوری میلگرد های بدرد نخور و تبدیل آنها به ضایعات میلگرد به کشور خود کمک بزرگی کنید.

فروش ضایعات میلگرد

وب سایت فرا فلزات یک سایت اطلاع رسانی برای محصولات و ضایعات شماست . شما تولیدکنندگان و تهیه کنندگان ضایعات و محصولات شمش و فولاد می توانید از طریق سایت ما تبلیغات با بازذه بالا انجام دهید.

با این کار کاربر و یا خریداری که نیاز به محصول یا ضایعاتی داشته باشد با یک جستجو ساده سایت ما و درواقع آگهی شما را مشاهده می نماید و می تواند مستقیما با شما و کسب و کارتان تماس داشته باشند.

تمامی خدمات ارائه شده توسط مجموعه ما رایگان می باشد و هیچ گونه هزینه ای برای شما ندارد ، فقط کافیست در قسمت ثبت آگهی  —–> فروشنده آگهی خود را ثبت نمایید تا همکاران ما پس از بررسی های لازم آگهی تان را ثبت نمایند.

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com