آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / فروش ضایعات مس ذوبی _ فرافلزات

فروش ضایعات مس ذوبی _ فرافلزات

بازیافت مس

بازیافت مس از قراضه‌ های آن به دو روش بازیافت برای استفاده مستقیم و روش ذوب و تصفیه انجام می‌شود. در روش بازیافت برای استفاده مستقیم، قراضه با خلوص بالا که از فرآیند تولید اصل شده و به تصفیه بیشتر نیاز ندارد و به طور مستقیم قابل بازگشت به کوره‌های ذوب است. مثلاً قراضه داخلی که شامل کاتدها یا آندهای معیوب است، از مرحله تصفیه الکترولیتی برای ریخته گری مجدد آند به کوره آندی بازگردانده می‌شود. علاوه بر این، در مرحله پیش از ساخت و تولید قطعه نهایی، زائده‌های برش‌کاری یا محصولات معیوب به عنوان قراضه به واحدهایریخته گری مرتبط برگشت داده می‌شود. قراضه جدید مانند قطعات دورریز سیم و کابل، توسط واحدهای جمع‌آوری قراضه جمع‌آوری می‌گردد. ضایعات مس غیرآلیاژی نیز در صورتی که خلوص آن برای استفاده مستقیم به حد کافی بالا باشد، به واحد ریخته گری انتقال می‌یابد. معمولاً قراضه‌های برنجی یا برنزی به واحدهای شمش ریزی برگردانده می‌شوند تا به صورت آلیاژهای جداگانه ریخته گری شود. این محصول قابل عرضه به واحدهای ریخته گری است. روش بازیافت برای استفاده نیاز به ذوب و تصفیه را حذف می‌کند، زیرا جنس قراضه قابل تشخیص بوده و برای استفاده مجدد در همان کاربرد قبلی آماده می‌شود.

انواع کوره برای ذوب مس

كوره‌ي دمشي:

اگر چه استفاده گسترده از روش فلوتاسيون جهت تهيه كاني پرعيار شده باعث كاهش استفاده ازكوره‌ي دمشي (بلند) شده است، اما هنوز تعدادي ازكارخانه‌ها به‌ويژه در ژاپن و آفريقا از آناستفاده مي‌كنند. كوره‌ي دمشي دستگاهي است كه بهطور مداوم كار مي‌كند و در آن بار سرد از يك تنوره‌ي عمودي، هم‌زمان با صعود گازهاي گرم (حاصل از سوختن كك و سولفيدهاي موجود در بار با هوايي كه از نزديك كف كوره بدان دميده مي‌شود) پايين مي‌آيد. نتيجه‌ي اين عمل خشك‌شدن، گرمايش و ذوب بسيار موثر بار، هم‌زمان با نزول آن براي تشكيلمات و سرباره در كف كوره است.

ذوب مواد سولفيدي مس در كوره‌ي دمشي توسط كلوخه‌هايي از كك متالورژي (كه از تخريب زغال‌سنگ قيري بدست مي‌آيد) و مقدار آن به ۱۰-۵% شارژ مي‌رسد. كك به عنوان قسمتي از سوخت مورد نيازبوده و از طرفي باعث ايجاد قابليت نفوذ و نگهداري بار مي‌شود. بقيه‌ي مواد تشكيل دهنده‌ي بار نيزبايد كلوخه‌اي باشند تا گازهاي داغ بتوانند ازميان فضاهاي موجود در بار بالا روند. بنابراين، مواد حاوي مس بايد از تكه‌هاي درشت سنگ معدن يا كاني پرعيارشده‌اي كه هم‌جوشي شده ،تشكيل شده باشند.

محصولات كوره‌ي دمشي سرباره و مات مذاباست كه پس از جمع‌آوري به تناوب خارج مي‌شوند. گرماي لازم براي ذوب توسط احتراق كك و گوگرد توليدمي‌شود. مي‌توان جهت تامين گرماي اضافي براي فرآيند،سوخت‌هاي مايع (مازوت) يا گازي (گاز طبيعي) را ازطريق زنبورك‌ها به كوره تزريق كرد.

– كوره‌ي شعله‌اي:

كوره‌ي شعله‌اي در حقيقت كوره‌اي اجاقياست كه در آن بار جامد شامل كاني پرعيار شده، كلسين (ماده تسويه شده) و روان‌سازهاي همراه با سرباره‌ي حاوي مس برگشتي ازكنورتر و گرد و غبار، تا ۱۲۰۰ يا ۱۲۵۰ درجه سانتيگراد توسط گازهاي احتراقي داغ كه در سرتاسر حمام در حركت‌اند، گرمامي‌بيند. اين كوره شامل يك اجاق است كه توسط مواد ديرگداز(معمولاً منيزيت يا كروم- منيزيت) آسترشده و سقف آن از نوع قوس‌دار ثابت (سيليسي) يا آويزان(منيزيتي) است. كوره‌ي شعله‌اي توسط سوختن پودر زغال، سوخت نفتي يا گازطبيعي در يك انتها گرم مي‌شود و گازهاي داغي را به وجودمي‌آورد كه در سرتاسر كوره حركت كرده و بار را ذوب مي‌كنند.

محصولات كوره‌ي شعله‌اي عبارتند ازسرباره‌ي مذاب كه جدا مي‌شود و مواد مذاب كه براي اكسيد شدن وتبديل به مس حفره‌دار يا بليستر به كنورتر فرستاده مي‌شود. ماتو سرباره در كوره جمع و جداگانه از آن خارج مي‌شوند.

كوره‌ي شعله‌اي دو اشكال اساسي دارد: يكي اين‌كه در مقايسه با ساير واحدهاي ذوب‌كننده انرژي قابل ملاحظه‌اي مصرف مي‌كند (به شكل سوخت‌هاي هيدروكربني) و ديگر اين‌كه حجم زيادي ازگازهاي احتراقي توليد مي‌كند كه داراي اندكيSO2 هستند. جداسازي موثرSO2 از گازها با چنين غلظت كمي مشكل است و بنابراين كوره‌هاي شعله‌اي باعث بروز مسائلي در زمينه‌ي آلودگي هوا مي‌شوند. به همين دليل فرآيند شعله‌اي در آينده بتدريج توسط روش‌هاي ذوب ديگر نظير روش‌هاي ذوب تشعشعي،الكتريكي يا پيوسته جايگزين خواهد شد. پيشنهاد ممكن ديگر بازيابي هيدرومتالورژيكي مستقيم مس از كاني‌هاي پرعيار شده‌ي سولفيدي است اما اين روش هنوز در مراحل تحقيقاتي و تاسيس واحدهاي پيشاهنگ قرار دارد.

– كوره‌ي الكتريكي:

ذوب در كوره‌ي الكتريكي مشابه ذوب دركوره‌ي شعله‌اي است، با اين تفاوت كه هيچ‌گونه سوخت خارجي به‌كار برده نمي‌شود. گرماي لازم جهت ذوب، ناشي از مقاومت سرباره است در برابر عبورجريان با آمپر بالا بين الكترودهاي كربني سنگيني كه در سرباره فروبرده شده‌اند. استفاده از كوره‌ي الكتريكي مقرون به صرفه است، زيرا مقدار گرمايي كه توسط گازها خصوصاً ۲SO خارج مي‌شود، نسبتاًكم است. به هر حال، انرژي الكتريكي گران است واستفاده از كوره‌ي الكتريكي تنها به مناطقي كه برق فراوان و نسبتاً ارزان باشد، محدود مي‌شود.

كوره‌ي الكتريكي داراي مزاياي كنترل وتنظيم‌پذيري دماست و چون فاقد محصولات احتراق است،كنترل شرايط اكسايش در آن به خوبي انجام مي‌شود. اين دو عامل باعث كنترل عالي خواص سرباره نظيرغلظت منيتيت و ويسكوزيته مي‌شود و در نتيجه اتلاف مس در سرباره‌هاي مرحله‌ي ذوب كاهش مي‌يابد.

-كوره‌ي تشعشعي:

تمامي كوره‌هاي دمشي، شعله‌اي والكتريكي، مقدار قابل توجهي سوخت هيدروكربني يا انرژي الكتريكي جهت ذوب مصرف مي‌كنند در حالي‌كه مي‌توان انرژي قابل ملاحظه‌اي از اكسايش بار سولفيدي آن‌ها بدست آورد. به عبارت ديگر، ذوب دركوره‌هاي تشعشعي باعث استفاده‌ي قابل ملاحظه‌اي از انرژي احتراق سولفيدها توسط اكسيد كردن قسمتي از بار سولفيدي واستفاده از گرماي آزاد شده براي ذوب بار و سرباره مي‌شود.

مزاياي اساسي فرآيندهاي كوره‌ي تشعشعي عبارت است از: نياز اندك به سوخت هيدروكربني و سهولت حذفSO2 از گازهاي خروجي اين كوره‌ها. تنها عيب اين كوره، اتلاف نسبتاً بالاي مس در سرباره و گردوغبار خروجي از دودكش است اما مقدار بيشتر اين مس بازيابي مي‌شود.

از آنجا که مس در درجه حرارت بالایی ذوب می‌شود (در دمایی معادل ۱۰۸۳ درجه سانتی گراد یا۱۹۸۱درجه فارنهایت)، معمولا از کور‌ه‌های القایی(کوره‌های الکتریکی) استفاده می‌شود که ایمنی بالایی هم دارد.

دمای ذوب مس

۲۹ Cu مس
use ۱۳۵۷٫۷۷ K ۱۰۸۴٫۶۲ °C ۱۹۸۴٫۳۲ °F
WEL ۱۳۵۷٫۷۷ K ۱۰۸۴٫۶۲ °C ۱۹۸۴٫۳۲ °F
CRC ۱۰۸۴٫۶۲ °C
LNG ۱۰۸۴٫۶۲ °C
۹۰_freezing point 1357.77 K (۱۰۸۴٫۶۲ °C) fixed point on  ITS

فناوری جدید ذوب مس با آلایندگی کمتر

تولید مس جزو یکی از آلاینده‌ترین صنایع معدنی دنیا به شمار می‌رود و آنطور که کارشناسان اذعان می‌کنند مرحله «ذوب» آلاینده‌ترین مرحله تولید مس است از این رو بکارگیری فناوری‌های جدید در کارخانه‌های تولید مس می‌تواند آلودگی‌های زیست‌محیطی را به میزان چشمگیری کاهش دهد.

لیچینگ تحت‌فشار فرآیندی است که به جای ذوب به کار برده می‌شود. در این روش کنسانتره مس از طریق لیچینگ تحت‌فشار تغلیظ شده و به کاتد مس تبدیل می‌شود. بنابراین به اعتقاد برخی از کارشناسان استفاده از این روش در فرآیند تولید مس، از هزینه‌های تولید و میزان آلودگی‌های زیست‌محیطی کاسته می‌شود البته در مقابل عده‌ای نیز معتقدند لیچینگ تحت‌فشار روش به صرفه‌ای نیست و نمی‌توان از این فناوری در فرآیند تولید مس استفاده کرد.

درزمینه استفاده از فناوری‌های جدید برای تولید فولاد مانند لیچینگ تحت‌فشار برای تمامی واحدهای تولیدی نمی‌توان یک نسخه کلی پیچید و برای تحقق این اقدام باید مناطق و معادن مختلف را بررسی کرده و سپس در این زمینه تصمیم‌گیری کرد. حسین ثقفی تصریح کرد: برای بسیاری از معادن استفاده از روش‌های جدید تولید مناسب‌تر است زیرا هزینه‌ها به میزان چشمگیری کاهش پیدا می‌کند. ثقفی گفت: در صورتی که بتوان به جای روش ذوب از فناوری‌های جدید استفاده کرد از لحاظ اقتصادی به صرفه‌تر است یعنی در شرایطی که فناوری‌های جدید کاربردی باشند دیگر نباید به دنبال ذوب رفت زیرا روش ذوب سرمایه‌بر و هزینه‌بر و نگهداری کارخانه‌های ذوب سخت و مشکل است و از سوی دیگر نیز مسائل زیست‌محیطی آن بیشتر از سایر حلقه‌های تولید مس است. مجری طرح تغلیظ مس سونگون عنوان کرد: در بین حلقه‌های تولید، ذوب آلوده‌ترین حلقه است زیرا در مرحله ذوب گازهای اسیدی فراوانی منتشر می‌شود بنابراین در مناطقی که امکان استفاده از فناوری‌های جدید وجود داشته باشد بهتر است از آنها برای تولید استفاده شود.

فروش ضایعات مس ذوبی

شرکت فرافلزات با هدف رونق بازار فولاد و آهن کشور و همچنین اشتغال زایی جوانان تاسیس شد . کوشیدیم در این مسیر با به کارگیری دانش و تخصص فعالان این حرفه تبدیل به بازویی توانمند برای صعنت فولاد و آهن کشورشویم.

مفتخریم که اعلام بداریم توانستیم در این مدت کوتاه با شرکت های بزرگ ریخته گری و ذوب فلزات همکاری نماییم و گام هر چند کوچک در راستای اعتلای صنعت فولاد و آهن کشور برداریم.

 این مسیر پر فراز و نشیب جز با همکاری شما هموار نمی گردد و ما به اهداف والای خود یعنی رونق چرخه اقتصادی کشور دست نخواهیم یافت.

در سایت فرافلزات شما مشتریان گرامی مستقیما با خریدار در ارتباط هستین و هیچ واسطه ای در این میان وجود ندارد ، برای ارائه محصول خود یا ضایعات قابل فروشتان کافیست فقط آگهی خود را ثبت نمایید تا همکاران ما در واحد فروش پس از برسی برای شما ثبت نمایند و ضایعات خود را بدون هیچ دردسری به فروش برسانید.

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com