آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / فروش ضایعات قوطی های آلومینیومی _ فرافلزات

فروش ضایعات قوطی های آلومینیومی _ فرافلزات

قوطی های آلمینیومی چطور ساخته می شوند؟

قوطی های آلمینیومی خیلی سبک هستند و باور آن سخته که از یک رول بزرگ آلمینیومی به وزن ۹ تن/متریک ساخته شده باشند. این رول ۱٫۵ متر پهنا و به انداژه ورق کاغذ نازک است.

از این رول میتوان ۷۵۰ هزار قوطی آلمینیومی ساخت. ورق آلمینیومی از دستگاهی عبور می کند که برش ها گرد را در سطح آن بوجود می آورد. این دستگاه در واقع ۲ کار را انجام می دهد.

یک دیسک به قطر ۱۴ سانتیمتر برش داده و آن را خم می کند تا شکل یک کاسه به خود بگیرد. باقی مانده ورق ها پکیج شده و برای بازیافت فرستاده می شوند.

این کاسه ها وارد دستگاهی می شوند که آنها را کشیده و بلند تر می کند. این دستگاه بنده قوطی را شکل می دهد وقتی بدنه قوطی ها شکل گرفت، دستگاهی گوشه های آنها را سیقل می دهد. حالا این قوطی ها سر و ته شده و پشت سر هم برای شستشو هدایت می شوند.

پروسه تمیز کردن در ۶ مرحله انجام میشه. در ۲ مرحله اول قوطی ها را با هیدروفلوریک اسید در ۶۰ درجه شستشو می دهد. چهار مرحله شستشو بعدی در ۶۰ درجه با آب دیونیزه شده که از لحاظ اسیدی خنثی می باشد انجام می شود.

قوطی ها بعد از شستشو به خشک کننده هدایت می شوند. سطح براق آنها به دلیل این است که هیدروفلوریک اسید یک لایه نازک آلمینیوم را از سطح قوطی ها برداشته است. سپس در پروسه ای قسمت تحتانی قوطی ها جلا داده می شود. این جلا زدن به حلقه پایینی باعث میشه که قوطی ها در سطوح صاف و شلف ها راحت لیز بخورند. این جلا را می توان با استفاده از نور فرابنفش دید که آبی می شود. قوطی ها آماده چاپ طرح رویی هستند.

این دستگاه چرخشی می تواند تا ۵ رنگ در طرح استفاده کند.پس از پرینت، دستگاه یک لایه جلا به قوطی اضافه می کند تا از طرح رویی آن محافظت کند. این دستگاه می تواند ۱۸۰۰ قوطی را در دقیقه رنگ و جلا کند

سپس قوطی ها از یک خشک کننده عبور می کنند که در لحظه رنگ و جلا را خشک و سفت می کند. دستگاه بعدی جلا را به داخل قوطی ها اعمال می کند. این جلا مرزی بین فلز و نوشیدنی درست می کند تا نوشیدنی مزه فلز به خود نگیرد و همینطور مانع از خوردگی آلمینیوم توسط اسید های داخل برخی نوشیدنی ها می شود.

سپس قوطی ها از دستگاهی عبور می کنند که انحنای ۵ سانتیمتری در گردن آنها را بوجود می آورد. این کار در ۱۱ مرحله و با دقت انجام می شود تا ورقه نازک آلمینیوم آسیبی نبیند.

دستگاه بعدی بالای قوطی را کمی لِه می کند تا در آینده درب قوطی روی آن سوار شود. سپس در دستگاه دیگری از داخل هر قوطی عکسبرداری می شود تا قوطی های خراب شناسایی شده و از بقیه به صورت اتوماتیک جدا شوند.  در نهایت قوطی ها بسته بندی شده و به کارخانه دیگری برای اضافه کردن نوشیدنی و درب قوطی فرستاده می شوند.

بازیافت ضایعات قوطی آلومینیومی

بازیافت آلومینیوم باعث صرفه جویی در انرژی و افزایش عمر جامعه می شود. تنها عنصری که ساخته دست بشر می باشد و بیشتر از کیسه پلاستیک بر روی زمین یافت می شود، قوطی آلومینییم می باشد. ولی بر عکس کیسه های پلاستیک، که زندگی موجودات دریای را به خطر می اندازد و باعث ایجاد زباله در این سیاره می شود ‫ قوطی های آلومینیومی در واقع برای محیط زیست خوب هستند حداقل اگر مردمی مثل من و شما برای بازیافت آن وقت بگذاریم ،کار بسیار خوبی خواهیم کرد. ‬‬‬‬‬‬
بازیافت آلومینیوم بسیاری از مزایای زیست محیطی و اقتصادی و جامعه را فراهم می کنند این کار باعث ذخیره کردن انرژی ، زمان، پول و منابع طبیعی ارزشمند می شود و این کار باعث اشتغال زایی و کمک به پرداخت برای خدمات اجتماعی که زندگی را برای میلیون ها نفر از مردم بهتر می کنند می شود.

فرایند بازیافت ضایعات قوطی آلومینیومی

در مرحله اوّل  قوطی آلومینیومی از قبیل ضایعات قوطی رانی ، ضایعات قوطی نوشابه و. . . همه در مکانی جمع می‌شوند تا به حجم قابل توجّهی برسد . سپس ضایعات قوطی آلومینیومی پرس شده تا علاوه بر کاهش حجم به شکل یک بسته مکعبی به کارخانه بازیافت قوطی آلومینیومی ارسال شود . با توجه به حجم قابل توجه ضایعات قوطی به مکان وسیعی برای نگهداری ضایعات  آلومینیومی نیاز است. زیرا زمانی که حجم ضایعات قوطی رانی به اندازه یک کامیون برسد به کارخانه بازیافت ارسال می‌شود.

در کارخانه بازیافت ابتدا ضایعات قوطی رانی  توسط دستگاه مخصوص بریده شده و به قطعات کوچک تقسیم می‌شود. پس از خرد شدن، ضایعات وارد کوره می‌شود تا کاملاً ذوب شود.

آلومینیوم مذاب در قالب شمش آلومینیوم به بازار عرضه می‌شود. استفاده از آلومینیوم بازیافتی در فرایند تولید موجب صرفه‌جویی نود و پنج درصدی در مصرف انرژی می‌شود.این در حالی است که منابع آلومینیوم موجود در طبیعت نیز حفظ می‌شود . در اثر دفع نامناسب ضایعات قوطی آلومینیومی آلودگی محیط زیست ایجاد نمی‌شود.

فروش ضایعات قوطی آلومینیومی

شرکت فرافلزات با بکارگیری نیروهای مختصص به آنالیز تخصصی بازار ضایعات و آهن کشور پرداخت و با انجام مطالعات در این زمینه خدماتی را ارائه داد تا معاملات بین خریدار و فروشنده به سادگی انجام گیرد و دست دلالان این حوزه کوتاه شود.

فرافلزات به یکی از بزرگترین و معتبر ترین مرجع های خرید و فروش ضایعات و آهن آلات کشور تبدیل شده است . مجموعه ما با تمام توان و همت در خدمات شما عزیزان قرار گرفت تا بتوانید به عنوان فروشنده محصول خود را به  بهترین قیمت به فروش برسانید و به این افتخار نائل شدیم با بزرگان این صنعت همکاری نماییم.

با توجه به وجود رقبا در این بازار خرسندیم با خدمات متمایزی که برای خریداران و فروشندگان در نظرگرفته ایم و اصل صداقت در این بازار توانستیم در این مدت کوتاه جایگاه ویژه ای پیداکنیم و اعتماد شما بزرگواران را جذب نماییم.

شما فروشندگان عزیزی چنانچه که قصد فروش ضایعات خود را دارید می توانید آگهی خود را ثبت نمایید تا  خریداران با شما تماس بگیرند و همچنین یکی از تامین کنندگان ما شوید.

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com