آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / فروش ضایعات شاخه پروفیل _ فرافلزات

فروش ضایعات شاخه پروفیل _ فرافلزات

پروفیل چیست؟

معنای پروفیل از نظر لغوی یعنی ثابت بودن مقطع در طولی معین. پروفیل به قطعات با مقطع ثابت گفته می شود که با توجه به جنس و استحکام آنها کاربرد بسیاری در صنایع دارد، قسمت اعظمی از پروفیل ها به منظور ساختن در و پنجره های آهنی بکار می روند. این پروفیل ها که به صورت گروهی از شماره ۱ تا ۷ (از لحاظ اندازه و مشخصات) تقسیم بندی شده اند می توانند در ساخت پنجره ها و چهارچوب آنها مورد استفاده قرار بگیرند. برای مثال پروفیل (Profile) درب برای قسمت چسبیده و اتصال پانل به یکدیگر به کار می رود .

انواع پروفیل

۱- تیرآهن: پروفیل با سطح مقطع H که کاربرد اصلی آنها در ساختمان های اسکلت فلزی می باشد.

۲- میلگرد: پروفیل با سطح مقطع دایره توپر که معمولا دارای آج می باشند. کاربرد اصلی میلگرد در ساختمانهای اسکلت بتنی می باشد که به عنوان آرماتور در بتن مسلح (بتن آرمه) قرار می گیرد.

۳- لوله: پروفیل با سطح مقطع دایره توخالی .

۴- قوطی: پروفیل با سطح مقطع مستطیل یا مربع توخالی.

۵- نبشی: پروفیل با سطح مقطع ۲ ضلع عمود بر هم.

۶- ناودانی: پروفیل با سطح مقطع U شکل.

۷- پروفیل سه پر 

۸- پروفیل Z

۹- پروفیل های در و پنجره

۱۰- پروفیل با سطح مقطع U شکل.

۱۱- پروفیل باز ( مقاطع u ,z ) (Profile) :

با بعد و ضخامت گوناگون ساخته می شوند از موارد انواع آن میتوان به مقطع Z , U, Hat , I , اشاره کرد. پروفیل های باز مورد مصرف مصالح ساختمانی برای چارچوب درب از جنس چوب , ام دی اف و قاب اطراف پنجره روی نمای بیرون ساختمان است.

۱۲-پروفیل های بسته :

قوطی و لوله و پروفیل درب و پنجره و پروفیل یوپی وی سی و پروفیل درب های کرکره برقی و Hss و … از انواع پروفیل های بسته هستند.

انواع روش های تولید پروفیل

• پروفیل نورد گرم :

از نورد گرم شمش فولادی ساخته می شود که از انواع آن , لوله , قوطی , ( شکل معمولی ) , ( شکل بال پهن ) , ناودانی , سپری , تسمه ورق , میلگرد

• پروفیل نورد سرد :

از شکل دادن ورق های فولادی از طریق خم کردن و پرس ایجاد می شود. از پروفیل های نورد سرد فقط در کارهای سبک ساختمانی استفاده می شود.مانند : لاپه ها, ناودانی, تیرهای تکیه گاهی سقف کاذب و چارچوب درهای ساختمان.

کاربرد

پروفیل مصارف زیادی در ساختمان سازی، صنعت و راه سازی دارد، اما بیشترین کاربرد آن در ساخت در و پنجره های آهنی می باشد.

استفاده های دیگر پروفیل :

  • در صنعت خودروسازی
  • در ساخت پایه میز و صندلی
  • نوع z آن جهت پوشش سقف سوله ها
  • ساخت چهارچوب درهای بزرگ آهنی با استفاده از پروفیل نبشی
  • ساخت کرکره های مغازه با استفاده از پروفیل ناودانی

فروش شاخه پروفیل

سایت اینترنتی فرافلزات با هدف دسترسی تمام هموطنانمان به بازار  فولاد و آهن تهران آغاز به فعالیت کرد و به  لطف خدا و همچنین تلاش بی وقفه تیمی متخصص و متعهد توانست به یکی از بزرگترین و بهترین سایت های اینترنتی در  زمینه خرید و فروش ضایعات و انواع فلزات تبدیل شود.

مجموعه ما عزم خود را جزم کرده است تا تحولی نوین در چرخه معاملات بازار آهن و فولاد کشور ایجاد کند ، ما شرایطی را فراهم نموده ایم تا تنها با صرف چند دقیقه زمان  آگهی خود را به عنوان فروشنده درج نمایید و محصول تولیدی و یا ضایعات خود را به خریداران در سراسر ایران معرفی نمایید و دیگر نیاز نیست  به شهر دیگر سفر کنید و یا از طریق فروش به دلالان سود خود را حداقل برسانید بلکه بصورت مستقیم با خریداران ارتباط برقرار کنید .

ما برآنیم با حمایت از تولیدات داخلی بستری را برای اشتغال جوانان و  رونق دوباره کسب و کار های خوابیده فراهم نماییم و در این راه به همکاری شما نیازمندیم.

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com