آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / خرید ضایعات upvc _ فرافلزات

خرید ضایعات upvc _ فرافلزات

 یوپی وی سی چیست ؟

UPVC مخفف Un-plasticized Poly-Vinyl Chloride میباشد.

پی وی سی یکی از پلیمرهای پلاستیک و سومین پلیمر پرمصرف پس از پلی پروپیلن و پلی اتیلن میباشد از مشتقات نفت خام و یا گاز طبیعی بوده که عمدتا ترکیب شیمیایی آن حاوی کلر، کربن و هیدروژن می باشد.

 UPVC ماده اصلی تشکیل دهنده پنجره هایupvc در صنایع ساختمان می باشد. این ماده نسبت به نور و سرما حساس است و می تواتد با اکسیژن ترکیب شود. برای جلوگیری از این کار نیاز است تا یک پایدار کننده با آن ترکیب شود. این امر باعث جلوگیری از کاهش کیفیت Pvcها در فرآیند تولید Upvcها می شود. در مرحله بعد از موادی مثل کربنات کلسیم برای افزایش استحکام upvcها استفاده می شود. امروزه خرید ضایعات upvc و انواع pvc با بالاترین قیمت روز خرید از تمام نقاط کشور صورت می گیرد. ضایعات مربوط به Upvc در محل های دفن زباله وجود دارند و به دلیل اینکه Upvcها دارای دوام و پایداری بالایی هستند دیرتر تجزیه شده و مشکلات فراوانی را بوجود می آورند.

در صنایع ساختمان بازیافت پذیر بودن مواد به کار رفته در ساختمان یکی از اصولی است که در سال‌های اخیر به شدت مورد توجه قرار می‌گیرد. امروزه بجز مصالح ساختمانی مشتق از خاک، مانند سیمان، آجر و گچ تمام مصالح ساختمانی، مانند پلاستیک‌ها و سیم‌ها، همه و همه بازیافت می‌شود و به چرخه تولید باز می‌گردد. اما برخی مواد هستند که مستقیما باز به صنعت ساختمان باز می‌گردد. بازیافت پروفیل پنجره upvc از این دسته است.

بازیافت ضایعات پروفیل upvc

برخی از ملزومات پلاستیکی و فلزی بعد از بازیافت به مواد خام دسته دوم صنایع دیگر بدل می‌شوند. مثلا از پلاستیک‌های به کار رفته در ماشین‌ها بیشتر در ساخت صندلی‌های پلاستیکی استفاده می‌شوند. اما بازیافت پروفیل upvc صرفا برای به چرخه صنعت ساختمان بازگرداندن آنها صورت می‌گیرد.
این واقعیت است که بازیافت پذیری این پروفیل upvc بسیار بالاست و جنس این پروفیل‌ ها، چیزی نیست که برای ساخت ظروف پلاستیکی به کار گرفته شود؛ زیرا برای تماس با غذای انسان ساخته نشده است. از سویی دیگر مقاومت بالای این پروفیل‌ها در برابر فشار و ضربه نیز آنها را مختص صنایع ساختمانی می‌کند.
ضایعت آماده بازیافت پروفیل upvc دو دسته‌اند. یک ضایعات راه اندازی خط تولید که در همان کارخانه اغلب دوباره آماده شده و به چرخه تولید باز می‌گردند و کمتر وارد بازار مواد بازیافتی می‌شوند. دو ضایعات به دست آمده از ساختمان‌ها یا به عبارت بهتر بازیافت پروفیل upvc کار شده در ساختمان‌ها.
دسته دو که حجم اصلی مواد خام بازیافت را به خود اختصاص می‌دهند فرایندی بازیافت پیچیده‌تری نسبت به دیگر انواع ضایعات upvc دارند.

فرآیند بازیافت پروفیل upvc

در مرحله اول پنجره و درب‌های upvc باید از هر گونه یراق آلات و ادوات فلزی که در آنها به کار رفته است، پاک شوند. این کار اغلب با دستگاه‌های برش انجام می‌شود. در خط بازیافت پروفیل upvc به صورت دستی هر پنجره توسط یک نفر کاملا بریده شده پیچ، یراق و انواع بست‌های فلزی از آن جدا می‌شود. اما در خط‌های بازیافت مکانیزه این موضوع با استفاده شناور سازی، الکتریسیته و فیلترینگ ذوب انجام می‌شود. بعد از خالص سازی مواد، فرایند خرد کردن مواد که تا قبل از این هم تا حد زیادی انجام شده بود، تا حد دانه بندی میکرونی انجام می‌شود. در این فرایند درب و پنجره upvc به پودر مواد بدل می‌شود.
همان طور که گفتیم هرپنجره یو پی وی سی از پروفیل‌ های گوناگونی ساخته شده است پروفیل‌های جدار خارجی در بیشتر موارد از مواد نو ساخته می‌شود. اما پروفیل های درونی چه پروفیل های اصلی باشند چه پروفیل های جانبی می‌توانند از مواد بازیافتی پروفیل‌های بازیافتی ساخته شوند.

مزیت بازیافت پروفیل upvc نسبت به پروفیل‌های فلزی

پروفیل‌های فلزی درب و پنجره در مدت کار خود سالیان زیادی در معرض آب و باد بوده‌اند و فرایند اکسید شدن در آنها بسیار زیاد است. همین طور مصالحی مانند گچ و سیمان در این مصالح نفوذ می‌کنند و در فرایند ذوب بازیافت، سبب اخلال می‌شوند. پاک کردن پروفیل‌های فلزی از مصالح ساختمانی کار مشکلی ست و به خود پذیرفتن مصالح، کیفیت متریال بازیافتی را تا حدودی کم می‌کند.
اما در بازیافت پروفیل upvc ، کیفیت مواد خروجی بسیار بالا است و فقط از بابت ساخت رنگ مناسب مشکلاتی پیش می‌آید، که با استفاده از موادی خاص، رنگ مواد نو هم در پروفیل‌های بازیافتی به وجود می‌آید. متأسفانه آهن‌های ذوبی از مقاومت پایین برخورد است و خم شدن و شکستن آن می‌تواند اسباب دردسر بسیاری در طولانی مدت به وجود آورد. اما مواد حاصل از بازیافت پروفیل upvc کاملا مانند مواد اصلی آن است البته به شرط آن که مواد حاصله فقط از بازیافت این پروفیل‌ها به دست آمده باشد و انواع دیگر پلاستیک و pvc در هنگام بازیافت با این مواد ترکیب نشود.
همین نکته کار را برای بازیافت این مواد مشکل می‌کند زیرا عملا باید کارخانه بازیافتی جداگانه را به بازیافت پروفیل upvc اختصاص داد. از این رو در ایران تقریبا بازیافت درست پروفیل upvc پرداخته نمی‌شود.

خرید ضایعات upvc

قطعا شما هم جز افرادی هستید که ضایعات از قبیل ظروف آلومینیومی کهنه ، تیر آهن و میلگرد از تخریب ساختمان های قدیمی ، درب و پنجره قدیمی و زنگ زده ، بشکه های نفت قدیمی و… در منزل دارید که در منزلتان فضایی را اشغال کرده اند و با توجه به حجم و وزن قابل توجهشان مایل به دور ریختن آن نیستید ، شما با فروش این ضایعات می توانید هم از دست این قراضه راحت شوید هم با فروششان درآمدی کسب نمایید، ما به شما پیشنهاد می کنیم  با وارد شدن به سایت فرافلزات و درج آگهیتان به عنوان فروشنده و ارائه شماره تماس و تعیین قیمت مد نظرتان و همچنین تعیین نوع ضایعات خود و تناژ آن شرایطی را فراهم نماییدتا هم خریداران با شما ارتباط برقرار کنند همچنین خود خریدار واقعی از بین کاربرانی که آگهی خریدار گذاشته اند پیدا کنید. با این کار هم از شر این ضایعات راحت شد اید همچنین دوباره آن ها را به چرخه تولید باز گردانیده اید.

” مجموعه فرافلزات همواره آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد “

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com