آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / خرید ضایعات پرسی خودرو _ فرافلزات

خرید ضایعات پرسی خودرو _ فرافلزات

صنعت خودروسازی ایران بعد از نفت بزرگترین صنعت در ایران است که توانسته کمک خیلی چشم گیری در اقسام مختلف به بشر کند ، با استفاده از خودرو ، میتوانیم در مسیر های چه دور چه نزدیک و حتی مسافرت های طولانی از وسیله نقلیه خود استفاده کنیم و در کوتاه ترین زمان ممکن به مقصد مورد نظر خود برسیم .ولی باید بدانید که استفاده از ماشین همیشه و در همه جا توصیه نمیشود به این دلیل که باعث آلودگی هوا و ترافیک خیلی زیاد درون شهر میشود که این امر از مهمترین معایب استفاده از ماشین محسوب میشود و البته مراقب از بدنه خودرو هم خیلی مهم است که تبدیل به ضایعات آهن نشود.

بدنه خودرو چیست؟

بدنه خودرو‌، به قسمت بیرونی خودرو گفته میشود ، مهم ترین اجزا یک خودرو محسوب میشود و تشکیل یک خودرو را میدهد که قابل مشاهده است.

ساختار بدنه خودرو

عنصر اصلی هر ماشینی ساختار آن میباشد ، تمامی اجزاء یک خودرو به بدنه متصل هستند و باید به گونه ای باشد که استحکام و مقاومت کامل را در برابر تحمل وزن و بار و حتی ضربه تصادف رانندگی داشته باشد و به راحتی به سرنشینان خود آسیب نزند ولی باید تا حد امکان برای بهینه سازی مصرف سوخت و عملکرد آن سبک باشد .

جنس بدنه خودرو

فولاد

پراستفاده ترین و ارزان ترین ماده در ساخت خودرو ، فولاد است که قابلیت استفاده در ساخت ادوات و قطعات مختلف خودرو را  دارد ،از قدرت بالایی برخوردار است و با اینکه قیمت پایین و قابلیت فرم دهی نسبتا ساده ای دارد اما در بسیاری از خودرو ها استفاده شده است ، فولاد در ساخت قطعاتی مانند سقف خودرو، ستون درها  ، شاسی، چرخ ها، ترمزها، سیستم اگزوز و موتور استفاده شده است.

در سال های اخیر، صنعت فولاد پیشرفت چشم گیری داشته به همین دلیل در قسمت های مختلف خودرو از نمونه های فولاد استفاده میشود که دارای استحکام بالا و قدرت و توانایی است که همین امر باعث میشود که خودرو از قدرت بالایی برخودار شود و به حفظ ایمنی شما در جاده ها کمک خیلی زیادی میکند.

استفاده از فولاد نیاز به تکنولوژی بالا و برای تعمیر و تعویض آن نیاز به هزینه ی بالایی ندارد.

آلومینیوم

آلمینیوم همانند یک کودک نوپایی است که بخاطر سبک بودنش استفاده زیادی  در همه ی عرضه ها میشود و از جمله فلزی است که در ده دهه ی اخیر طرفداران خیلی زیادی پیداکرده به طوری که در بسیاری از موارد به جای آٖهن از آلمینیوم استفاده میکنند البته که آلمینیوم به اندازه ی آهن محکم نیست ولی وزن کمی که آلمینیوم دارد یک کیوز مثبت محسوب میشود و قابل استفاده در بدنه ی خودرو ، رینگ و … میباشد.

تفاوت آلمینیوم با فولاد

آلمینیوم سبک تره نسبت به فولاد و ضد زنگ است ، اما هر دوی آنها فلزات قویی هستند ولی فولاد از آلمینیوم ارزاتر است و کار کردن با آلمینیوم به نسبت فولاد سخت تر و پرهزینه تر است به همین دلیل در خودرو های ارزان قیمت زیاد استفاده نمیشود.

*نکته

یکی از این دلایل استفاده از فلز در خودرو ، جلوگیری فلزات از برق گرفتن انسان در هنگام  صاعقه ، رعد و برق و یا حتی برخورد با یک تابلوی برق است.

کربن

جدیدترین و پرکاربرد ترین ماده در ساخت خودرو های مدرن و امروزی ، کربن است که استفاده از کربن در قسمت های مختلف خودرو متفاوت است که مشهورترین آنها فیبرکربن میباشد . فیبر کربن از قطعات کوچیک و باریک شیشه به همراه پلاستیک ساخته میشود .

تفاوت کربن با فلز

کربن بسیار مقاوم و سبک تر از فلز میباشد اما به دلیل قیمت بسیار بالایی که دارد فقد در خودرو های لوکس و مدل بالا استفاده میشود.

شیشه

از جمله قسمت های مهم بدنه خودرو  شیشه است که در قسمت های زیادی از خودرو مورد استفاده قرار میگیرد علاوه بر پنجره در ساخت آیینه های بغل ماشین و عقب نیز استفاده میشود تا راننده دید کاملی نسبت به اطراف خود داشته باشد که با پیشرفت تکنولوژی کاربرد شیشه چند برابر شد به طور مثال در ساخت صفحه نمایشگر ، دستگاه مسیریاب و لنزهای دوربین دید عقب نیز استفاده میشود.

البته مواد دیگری هم در ساخت بدنه خودرو هستند اما مهم ترین و پرکاربرد ترین آنها فولاد ، آلمینیوم ،کربن و شیشه میباشد.

استهلاک بدنه خودرو

بسیاری از شما فکر میکنید که استهلاک بیشتر مربوط به قطعات داخلی ماشین میشود اما باید به این نکته توجه کنید که بدنه خودرو ، رنگ خودرو ، لاستیک ها و حتی شیشه ها هم در معرض خطر استهلاک قرار میگیرند .

خرید ضایعات بدنه و پسی خودرو

خواص شیمیایی قراضه ها مستقیماً با نوع تولید و درجه فولاد ساخته شده بستگی دارد که شامل یکسری عناصر مفید و مضر می باشد. آهن قراضه احتمالاً فلزاتی مثل مس ، قلع ، روی و نا فلزاتی مثل فسفر و گوگرد را در خود داشته باشد. عناصر گفته شده موجب میشوند کیفیت فولاد کاهش یابد . بنابراین انواع آهن قراضه به خصوص آنهایی که عناصر فوق الذکر را دارا هستند بایستی بازرسی و تفکیک شوند .

در نتیجه درصد مصرف انواع آهن قراضه، برای شارژ کوره ها برحسب نوع فولاد تولیدی متفاوت می باشد. همین مطلب موجب اهمیت یافتن ترکیب شیمیایی قراضه برای ساخت انواع فولادهای ساختمانی و فولادهای آلیاژی و مخصوص می باشد.

شما مشتریانی که قصد فروش ضایعات پرسی خود را دارید باید به مراکز معتبر با سابقه مراجعه کنید تا هم قیمت مناسب به شما ارائه دهند و همچنین اطمینان حاصل نمایید که در زمان مقرر با شما تسویه می نمایند.

شرکت فراضایعات یکی از این مراکز است که  می توانید با خیال آسوده ضایعات خود را به فروش برسانید و از معامله با ما و سود حاصله اطمینان کامل داشته باشید.

جهت فروش ضایعات خودرو و یا اطلاع از آخرین قیمت‌های خرید؛از طریق راه‌های ارتباطی با ما در تماس باشید.

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com