آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / فروش ضایعات سوفاله آهن _ فرافلزات

فروش ضایعات سوفاله آهن _ فرافلزات

سوفاله آهن چیست ؟

به براده و سوفاله های قراضه ناشی از ضایعات ماشین کاری و تراشکاری قطعات آهن و فولاد سوفاره یا سوفاله آهن گفته می شود.

 

انواع سوفاله آهن

به دو نوع پوشالی و ناخنی تقسیم می شود.

پوشالی

این نوع سوفاله چگالی پایین , هزینه حمل بالایی ,ذوب سخت ,  ریز بار ( پفکی )  بوده و به صورت فله بار پرس شده عرضه بازار می شود.

ناخنی

این نوع به صورت جدا و در اندازه ۳-۱۰ میلی متر است.

بازیافت

بازیافت ضایعات فلزی بر محیط زیست و زندگی ما بسیار تاثیر گذار میباشد. بازیافت آهن آلات قراضه یا همان ضایعات فلزی متاسفانه به‌اندازه‌ای اهمیت دارد خیلی رایج نیست، ولی یکی از بخش‌های مهم صنعت بازیافت محسوب می‌‌شود. صادرات ضایعات فلزی در آمریکا بخش عمده صادرات این کشور را تشکیل می‌دهد و از طریق بازیافت  فلزات میزان حفاری سنگ در سراسر جهان کاهش می‌یابد.

فلزات بازیافتی شامل، مس، فولاد، آلومینیوم، برنج، آهن آلات و سیم و کابل فلزی هستند ولی متاسفانه به دلیل‌ این‌که مردم اطلاعات کافی در این زمینه ندارند و هم‌چنین منابع بازیافتی کافی موجود نیست، بیشتر آن‌ها در سطل‌های زباله پرتاب می‌شوند. در این قسمت با ارائه مطالب آموزشی مفید کمک می‌کنیم تا مردم ارزش فلزات را بشناسند و ضایعات آن‌ها را به مکان‌های مناسب انتقال دهند.

مراحل بازیافت ضایعات آهن

با توجه به انواع فلزات و تنوع بالای آن‌ها، بازیافت نیز در مورد هر کدام از آن‌ها متفاوت خواهد بود اما می‌توان به صورت کلی مراحل بازیافت را اینطور بیان کرد:

  • جمع آوری ضایعات

در این مرحله تمامی ضایعات جمع شده از نقاط مختلف در یک جا گردآوری خواهد شد.

  • دسته‌بندی انواع ضایعات

در این مرحله برای جدا‎سازی قطعات مختلف از یکدیگر از مگنت‌های صنعتی(آهنربا‌های غول پیکر) برای جمع کردن آهن از مواد غیر آهنی استفاده می‌شود. این مرحله به صورت دستی نیز صورت می‌گیرد.

  • خرد سازی

از آنجایی که موارد بازیافتی ممکن است هر کدام اندازه خاص خود را داشته باشند، باید در این مرحله تمامی قطعات را از دستگاه‌های عظیم خرد کن عبور داد تا تمامی قطعات به صورت یکدست و مناسب برای مرحله بعد تولید و آماده کار شوند.

  • ذوب

در این مرحله قطعات ریز‌شده درون کوره‌های ذوب ریخته می‌شوند. کوره‌ها با توجه به جنس ضایعات می‌توانند متفاوت باشند. با توجه به مرحله قبل، قطعات ریز‌شده برای ذوب شدن انرژی کم‌تری را مصرف خواهند کرد.

  • خالص سازی محصول

در این مرحله از آن جایی که هنوز احتمال وجود ناخالصی در محصول وجود دارد باید به برطرف کردن این موارد پرداخت.

  • سرد شدن

مرحله بعدی ریختن مواد مذاب خالص شده در قالب‌های مخصوص است و انتظار برای سرد شدن شمش‌های آهن‌های بازیافتی.

  • انتقال

کارخانه‌های متعددی از این شمش‌ها در تولیدات خود استفاده می‌کنند، شمش ها نیز با توجه به تقاضا به کارخانه‌های مختلفی فرستاده می‌شوند.

دریافت پول از بازیافت ضایعات فلزی

متاسفانه بیشتر مردم نمی‌دانند که با بازیافت آهن آلات قراضه در مکان‌های بازیافت ضایعات فلزی درحومه‌ی شهر نه‌تنها حرکت مثبتی انجام می‌دهند، بلکه پول نقد هم دریافت می‌کنند.
ضایعات فلزی معمولا به مشتری‌هایی مرتبط می‌شود  که در صنعت تجارت مشغول هستند و روزانه با فلزات سر و کار دارند. از طرفی  شرکت‌های ساختمانی نیز در تولید این  ضایعات بی‌تاثیر نیستند. به‌عنوان مثال هزاران کیلو ضایعات  از قبیل، سیم و کابل، تجهیزات الکتریکی و یا لوله‌های مسی و یا برنج در ساخت‌ و سازهای ساختمانی تولید می‌شوند.
در حالی‌ که عمده‌ی این ضایعات فلزی توسط صنایع تجاری تولید می‌شود، ولی همیشه فقط صاحب خانه‌ها به آوردن  ضایعات فلزی به مکان‌های بازیافت و دریافت پول نقد تشویق می‌شوند.

فروش ضایعات سوفاله آهن

شما متقاضیان عزیز که قصد خرید ضایعات سوفاله آهن دارید می توانید از قیمت روز این ضایعات از طریق سایت فرافلزات آگاه شوید .

شرکت فرافلزات آمادگی جهت فروش ضایعات مرغوب خود به مراکز بازیافت کشور را دارا می باشد شما خریداران در صورت تمایل به همکاری می توانید از شماره های انتهای این صفحه با ما در ارتباط باشید.

با تشکر از انتخاب شما….

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com