آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / فروش ضایعات آهن ویژه _ فرافلزات

فروش ضایعات آهن ویژه _ فرافلزات

ضایعات آهن ویژه چیست ؟

شامل ورق روغنی سیاه و بدون زنگ زدگی,

تکه نبشی,

سر تیر آهن

انواع میلگرد و چهار پهلوی کوتاه قد

تکه ناودانی

لوله سیاه ضخیم

کناره ورق های ضخیم

انواع تسمه های آهنی ضخیم

قالب های بتنی

پرسی میلگرد

رینگ اتومبیل

موتور یخچال پله شده

و …….

ضایعات ویژه چگونه به وجود می‌آیند؟

به طور کلی قراضه‌ها می‌توانند توسط صنایع و کارخانجات یا مردم و وسایل مورد مصرف آن‌ها تولید شوند. وقتی حرف از تولید قطعات فرسوده آهنی توسط صنایع زده می شود، بدین معنی است که ضایعات توسط وسایلی که در کارخانه‌ها تولید شده و در آن‌ها قطعه‌های فلزی به کار گرفته می‌شود، ایجاد می‌شود. قطعات تراش خورده و تکه‌های اضافه آن که قابلیت مصرف در لحظه ندارند، تحت عنوان قراضه معرفی شده و جمع آوری می‌شود.

در کارخانجات ذوب و فراوری فلزات نیز قطعاتی ساخته می‌شوند که پس از بررسی کیفیت لازم برای معرفی بعنوان محصول نهایی کارخانه را ندارند. بنابراین به عنوان ضایعات آن کارخانه شناخته می‌شوند. مردم هم در تولید زباله های فلزی مانند برخی ضایعات ویژه نقش دارند. وسایل و ابزار آلاتی که ما استفاده می‌کنیم، نهایتا روزی فرسوده شده و می‌بایست تعویض شوند.

آهن آلات به کار گرفته شده در ساختمان‌ها، قطعات فولادی، آلومینیومی و گالوانیزه از جمله‌ی این فلزات پرکاربرد اطراف ماست. پس از فرسودگی و گذشت عمر مفیدشان، آن‌ها را به عنوان قراضه‌های ضایعاتی به مراکز خرید و فروش ضایعات تحویل می‌دهیم. حتی یک بدنه‌ی خودروی فرسوده یا تصادفی نیز نوعی از ضایعات است که هر روزه در سطح کشور بر ضایعات اضافه می‌شود.

چرا باید ضایعات ویژه را از دیگر ضایعات جدا کرد؟

پاسخ این سوال به برنامه‌های پس از فروش این گونه ضایعات به کارخانه‌های ذوب و بازیافت فلزات بر می‌گردد. همان گونه که قبل‌تر گفتیم، ضایعات فلزی بازیافت پذیر بوده و می توان آن‌ها را به کارخانه‌های ذوب تحویل داد. کارخانه های بازیافت فلزات، قراضه‌هایی مثل ضایعات ویژه را از مراکز جمع آوری ضایعات خریداری نموده و با حجم عظیمی از آن‌ها کوره‌های ذوب خود را شارژ می‌نمایند.

اما بدلیل تفاوت‌های اساسی انواع قطعات ضایعاتی، مانند تفاوت در درصد آهن و سایر عناصر، می‌بایست هر دسته از ضایعات، با دسته‌های مشابه با خود وارد کوره شود. به این ترتیب مدیریت ذوب و فرایندهای لازم ممکن خواهد شد. به همین منظور، انواع ضایعات را از هم جدا می نمایند. این کار یا به واسطه‌ی کارگران مرکز جمع آوری ضایعات انجام می پذیرد، یا با کمک دستگاه‌های اتوماتیک جداسازی انواع ضایعات که پیش‌تر در مقاله‌ای به آن اشاره نموده‌ایم.

هنگامی که قراضه‌ها در دسته‌های ضایعات ویژه، سوپر ویژه، درجه یک، درجه دو، گالوانیزه و… از هم دیگر تفکیک شدند، بنابر نیاز و اقتضای هر دسته وارد کوره و فرایند ذوب مخصوص به خود می‌شوند.

فروش ضایعات آهن ویژه

پیدا کردن بزرگترین فروشنده ضایعات آهن کار دشواری نیست و شما می توانید از طریق سایت های فعال در این زمینه این کار را انجام دهید و ضایعات مورد نیاز خود را خریداری نمایید و یا ضایعات خود را به فروش برسانید.

شرکت فرافلزات نیز یکی از این سایت هاست که در این زمینه به شما کمک می کند تا مشتریان خود را پیدا کنید و محصولات ضایعاتی خود را به فروش برسانید.

 از راه های ارتباطی می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید و از مشاوره  و خدمات شرکت ما بهرمند گردید.

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com