آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / خرید ضایعات تیرآهن _

خرید ضایعات تیرآهن _

تیرآهن چیست؟

تیرآهن یکی از اعضای اصلی در مجموعه المان های مورد استفاده در سازمان های ساختمانی است.در واقع وظیفه اصلی تیرآهن ها تحمل تنش های حاصل از نیروهای وارد بر آن می باشد.تیرآهن معمولا در معماری و مهندسی سازه،به عنوان عضوی بلند ،مستقیم و منشوری تعریف می شود که برای نگهداری بارهای مختلف وارده در طول عضو طراحی می گردد . البته در کار اجرایی عنوان تیر غالبا فقط به اعضای افقی اطلاق گردیده و به اعضای عمودی ، ستون می گویند.

تیر آهن ها بر اساس سه استاندارد تولید می شوند:

  1. استاندارد IPE
  2. استاندارد INP
  3. استاندارد IPB

کاربرد تیرآهن

کاربرد اصلی تیر آهن در ساختمان ها اسکلت فلزی می باشد که به عنوان ستون قرار می گیرد.مورد استفاده آن در ستون ها،خرپاها،نعل در کارگاه ها ، بیم ها در پوشش سقف و پل های لانه زنبوری می باشد.در کشور ما معمولا ستون ها را از تیر آهن های I دوبل یا بال پهن های تکی استفاده می نمایند.

انواع تیرآهن

تیرآهن IPE و INP به ارتفاع ۸۰۰-۶۰۰ میلیمتر و تیرآهن IPB به ارتفاع ۱۰۰-۱۰۰۰ میلیمتر تولید می شود.کاربرد تیرآهن در ساختمان به صورت ستون،خرپا،نعل درگاه،پوشش سقف ها و پل های لانه زنبوری استفاده می شود.

تیرآهن IPE

این تیرآهن معمولی و استاندارد I شکل در ایران وجود دارد.این تیرآهن طبق استاندارد اروپا تولید می شود و ضخامت بال آن ثابت است.محصولات کشورهای اروپایی و ایران بیشتر از این نوع می باشد.بارزترین مشخصه این نوع تیرآهن اینست که اگر از دو سر تیرآهن به آن بنگرید،ضخامت بال های آن در ابتدا و انتها کاملا یکنواخت می باشد.به شور معمول نقشه ساختمان هایی که توسط مهندسین کشورمان تهیه می گردد براساس این استاندارد بوده و لذا این نوع تیرآهن از محبوبیت بیشتری در میان مشتریان برخوردار است

تیرآهن INP

تیرآهن I شکل که ضخامت بال آن ها با فاصله گرفتن از جان تیرآهن کاهش می یابد که این استاندارد کارخانجات روسیه و چین می باشد.نازکی بال ها در ابتدا و ضخیم شدن تدریجی آن در انتها می باشد،به طوری که اگر به آن بنگرید شیب ملایمی را در ضخامت بالها مشاهده خواهید نمود.

تیرآهن IPB

تیرآهن H یا تیرآهن های عریض که در آن ها طول بال ها نسبت به تیرآهن های IPE افزایش یافته است.

خرید ضایعات تیر آهن

شرکت فرافلزات با مدیریت مهندس سهیل اسعدی با برخورداری از تیم فنی و با تجربه در زمینه خرید و فروش انواع ضایعات فعالیت می کند. ما مفتخریم که  همکاری با ارگان ها و شرکت های بزرگ دولتی و خصوصی کشور  را در سوابق خود داریم.

شرکت فرافلزات با راه اندازی سایت اینترنتی پا به دنیای مجازی گذاشت تا درکنار دیگر رقبای خود خدمات به مشتریان گرامی عرضه نماید و همچنین بتواند شعار خود یعنی مشتری مداری را به تحقق به پیوندد و همپای  فعالان این صنعت قدمی برداشته باشد. ما برآنیم با اتکا به اعتماد شما مشتریان عزیز ، شرایط مناسبی را برای فروش آسان شما فراهم نماییم.

شما می توانید در مجموعه فرافلزات به صورت روزانه و لحظه ای قیمت دقیق انواع ضایعات آهن را ملاحضه کنیدو قبل از فروش ضایعات خود از قیمت ها آگاه شوید .

 

 

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com