آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / خرید ضایعات میلگرد _ فرافلزات

خرید ضایعات میلگرد _ فرافلزات

میلگرد چیست؟

میلگرد یک محصول فولادی با سطح مقطع دایره‌ای شکل و توپر است و یکی از معروف‌ترین اعضای خانواده پروفیل‌ها یه حساب می‌آید . برای تولید این محصول از عملیات رافینگ استفاده می‌شود که به طور جداگانه به آن پرداخته‌ایم. کاربرد عمده میلگرد در ساخت بتن مسلح  است و دلیل استفاده از آن جبران ضعف بتن در مقاومت فشاری است ؛ البته کاربرد این محصول در بتن آرمه محدود نمی‌شود و در بخش‌های مختلف ساختمان از فوندانسیون تا ستون‌ها و همچنین صنایع دیگر از این محصول به طور گسترده استفاده می‌شود.

انواع میلگرد از نظر شکل ظاهری

 میلگردها از نظر شکل ظاهری در دو دسته بندی عمده میلگرد آجدار و میلگرد ساده تقسیم بندی می شوند که نوع آجدار آن خود انواع مختلفی دارد که جهت تشخیص نوع میلگرد ، مناسب است . آجدار کردن میلگرد برای ایجاد درگیری مناسب بین میلگرد و بتن با ایجاد اصطکاک کافی، جهت جدا نشدن میلگرد و بتن در تنش های زیاد و عملکرد توام این دو مصالح انجام می پذیرد.

انواع میلگرد از نظر جنس مواد اولیه

  میلگردها از نظر جنس مواد اولیه به انواع مختلفی تقسیم می شوند که هر کدام دارای مزایا و معایبی می باشند . شش نوع رایج میلگرد عبارتند از :

  • میلگرد اروپایی

  • میلگرد فولاد کربن (میلگرد ساده)

  • میلگرد گالوانیزه

  • میلگرد روکش اپوکسی

  • میلگرد فولاد استنلس

  • میلگرد فایبر گلاس

میلگرد اروپایی

میلگرد اروپایی تهیه شده از منگنز ، کمترین مقاومت خمشی را داشته و به تبع آن ، کمترین قیمت را نیز دارد . میلگرد اروپایی به دلیل مقاومت کم آن ، برای پروژه های درحال احداث در مناطق لرزه خیز مناسب نیست.

میلگرد فولاد کربن

میلگرد فولاد کربن معروف به میلگرد سیاه در اغلب پروژه ها کاربرد داشته و دارای ضعف زنگ زدگی در برابر رطوبت است. لذا در مناطقی که محتمل است میلگرد در معرض رطوبت زیاد قرار بگیرد ، صرف نظر از استحکام کششی میلگرد سیاه ، باید از آرماتورهای جایگزین دیگری استفاده کرد.

میلگرد روکش اپوکسی

جهت بهبود ضعف میلگرد فولاد کربن یا همان آرماتور سیاه ، این آرماتوررا با روکش اپوکسی پوشش می دهند که موجب افزایش مقاومت ۷۰ تا ۱۷۰۰ برابری این آرماتور نسبت به آرماتور ساده ، در برابر زنگ زدگی می شود .

میلگرد گالوانیزه

مقاومت میلگرد گالوانیزه در برابر زنگ زدگی ۱٫۴ برابر میلگرد فولاد کربن بوده و آسیب رساندن به روکش این نوع محصول ، سخت تر است . این عوامل سبب افزایش ۴۰ درصدی در قیمت این میلگرد می شود .

میلگرد فولاد استنلس (ضد زنگ)

 میلگرد فولاد استنلس (stainless steel) با قیمتی حدود ۸ برابر قیمت میلگرد روکش اپوکسی ، گران ترین نوع میلگرد موجود در بازار است . مشخصه اصلی میلگرد فولاد استنلس ، ضد زنگ بودن آن است، به طوری که مقاومت آن در برابر زنگ زدگی حدود ۱۵۰۰ برابر میلگرد فولاد کربن است . این آرماتور برای اکثر پروژه ها مناسب است اما به دلیل قیمت بالای آن ، ترجیح فعالان صنعت ساختمان سازی بر آن است که از میلگرد فولاد استنلس فقط برای موارد ضروری استفاده کنند.

میلگرد فایبر گلاس

فایبرگلاس (Fiberglass) ترکیبی مشابه با فیبر کربن بوده و خم کردن میلگرد های تهیه شده از آن مجاز نیست . میلگرد فایبرگلاس ضد زنگ بوده و به دلیل این ویژگی بی نظیر ، قیمت میلگرد فایبرگلاس به ازای هر کیلوگرم، از میلگرد روکش اپوکسی بیشتر است ؛ اما با این حال چون این میلگرد فوق العاده سبک است ، قیمت طول مشخصی از آن تقریبا تنها ۲ برابر قیمت میلگرد روکش اپوکسی متناظر با این طول می باشد.

انواع میلگرد از نظر خواص مکانیکی

استاندارهای تولید میلگرد و به تبع آن، طبقه بندی میلگردها بر اساس خواص مکانیکی فولادها، در هر کشوری متفاوت است .

در ایران ، فولادهای میلگرد که بخش عمده آن توسط ذوب آهن اصفهان تولید می شود، منطبق بر استاندارد روسی بوده و به سه گروه زیر تقسیم می شود

  • فولاد A1

  • فولاد A2

  • فولاد A3

  • فولاد A4

خرید ضایعات میلگرد

جهت فروش ضایعات میلگرد می توانید از سایت فرافلزات استعلام قیمت کنید همچنین می توانید به و بسایت ما مراجعه کرده و آگهی خود را در بخش فروشندگان ثبت نمایید و به عنوان یکی از تامین کنندگان شرکت ما همکاری نمایید.

اگر در زمینه فروش ضایعات فعالیت دارید و تمایل دارید که تمامی درخواست های  فروش ضایعات و قیمتهای آنلاین و لحظه ای در بازار را داشته باشید ،کافیست کاملا رایگان عضو خانواده بزرگ فرافلزات شوید و از خدمات ما در شبکه های اجتماعی و بستراینترنت بهرمند گردید.

 با ما درارتباط باشید.

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com