آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / خرید ضایعات حلب کهنه و نو _ فرا فلزات

خرید ضایعات حلب کهنه و نو _ فرا فلزات

ضایعات حلب چیست؟

در بازار امروز ضایعات حلب به دو صورت حلب پرسی و حلب فله به فروش می‌رسند. برخی از ضایعات حلب به شرح زیر هستند:

  • ضایعات حلبی تن ماهی
  • ضایعات حلب قوطی های روغن جامد
  • ضایعات حلب قوطی های نگهداری  پنیر و خیارشور های فله ای
  • ضایعات حلب های قوطی های  روغنی های ماشین
  • ضایعات حلب قوطی های کمپوت ها
  • ضایعات حلب قوطی های رب
  • عبارت کلی تمامی قوطی‎هایی که به منظور نگهداری مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند

 

بازیافت ضایعات حلب فله

قوطی‌  یا ورق‌های قلع‌اندودشده (که عامیانه به آن حلبی می‌گویند) جزو ضایعات آهنی هستند که در ذوب مجدد مورد استفاده قرار می‌گیرند.قوطی‌های کنسرو که در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند هم از آلومینیوم ساخته می‌شود و هم فولاد. قوطی‌های مواد غذایی و خانواده آنها را تین‌پلیت (TINPLATE) می‌گویند.

پلیت به معنای ورق و تین هم یعنی نازک بنابراین تین پیلت به معنی ورق نازک است که در گفتار عامیانه به آن «حلبی» هم گفته می‌شود. البته بین فولادها این نوع فولاد به ورق قلع‌اندود نیز معروف است. یعنی ورقی که قلع روی آن اندود شده باشد. درحقیقت ورق آن جزو فولادهای کم‌کربن به‌شمار می‌رود. منتهی در مراحل زیادی این ورق زیر غلتک برده شده تا ضخامت آن را به یک دهم تا نیم میلیمتر برسانند و پس از آن در یک فرآیند پشت و روی آن را قلع‌اندود می‌کنند. این قلع‌اندودی خاصیت ضدزنگ‌زدگی دارد. یک لایه قلع باعث خاصیت ضدخوردگی می‌شود . روی این پلیت‌ها به جای اینکه قلع بزنند از مواد دیگری استفاده می‌کنند، برخی مواقع قلع و مواد دیگر را هم ترکیب می‌کنند. روی قلع هم لایه لاک در داخل برای پیشگیری از تداخل مواد غذایی با مواد فولادی زده می‌شود که باهم ترکیب نشوند.

استفاده از تین‌پلیت یا ورق قلع‌اندود یا همان حلبی در ذوب مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما نمی‌توانیم آن را به‌صورت یکدست مصرف کنیم. باید به میزان مورد استفاده درصدی هم از این تین‌پلیت‌ها استفاده کرد. زمانی که قراضه، ذوب و فرآوری مجدد می‌شود دیگر در این فرآیند چندان تفاوتی ندارد که مواد اولیه آن ، چه بوده است، زمانی که ذوب انجام می‌شود دیگر از شکل اولیه آن چیزی باقی نمی‌ماند.

ازاین‌ رو چندان تفاوتی ندارد که در این بین چه قراضه‌ای ذوب می‌شود چراکه در هر صورت مجدد تبدیل به فولاد می‌شود.آنچه در این میان مهم به‌شمار می‌رود این است که در زمان ریخته‌گری تا چه اندازه به استاندارد لازم رسیده باشیم بنابراین در مرحله ذوب قراضه اهمیت ندارد که قوطی نوشابه ذوب می‌شود یا تیرآهن ، چون زمانی که قراضه‌ها ذوب می‌شوند چیزی از شکل اولیه آن باقی نمی‌ماند. قوطی‌هایی که قلع‌اندود (که عامیانه به آن حلبی می‌گویند) هستند، ناخالصی‌های آنها در مرحله ذوب تبخیر می‌شود. اما براساس استاندارد تا یک درصدی مجاز هستند که قلع نیز وارد ذوب شود.

خرید ضایعات

ضایعات حلب بنا به اینکه قبلا از آنها استفاده شده و به دلیل نالخالصی (موادی که داخل آنها بوده) که درون قوطی ها وجود داشته باعث کاهش قیمت در هر کیلو گرم  از آنها میشود و همچنین قیمت ضایعات حلب نسبت به ضایعات دیگر به دلیل وزن سبکی که دارند کمتر است.

شرکت فراضایعات در راستای ارائه خدمات بهتر ، در زمینه خرید ضایعات فعالیت می کند و  ضایعات حلبی شما را چه به صورت خرد و چه عمده خریداری می کند.

شما میتوانید با به یکی از روش های تماس تلفنی یا درج آگهی در سایت شرکت فرافلزات ، اطلاعات خود شامل نوع ضایعات فروشی ، قیمت مورد نظر خود ، تلفن تماس و مقدار ضایعات خود را به اطلاع همکاران ما برسانید تا آنها در روند خرید ضایعات و یا ثبت آگهی شما را همیاری نمایند.

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com