آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / خرید ضایعات سرب خشک و نرم _ فرافلزات

خرید ضایعات سرب خشک و نرم _ فرافلزات

ضایعات سرب خشک و نرم چیست؟

 • ضایعات کابل مسی
 • ضایعات سیم
 • وزنه های سربی
 • بست لوله های چدنی
 • باطری های خودرو
 • قطعات سرب خشک
 • ضایعات لوله های نرم لحیم کاری
 • باطله های سربی
 • پساب های سرب دار کارخانه ها
 • ضایعات صفحات سربی
 • …………….

ضایعات سرب

ضایعات سرب نه تنها یک فلز قابل بازیافت است ، بلکه دارای بالاترین میزان بازیافت از کلیه دیگر ضایعات آهنی است که امروزه مورد استفاده قرار میگیرد . در واقع ، اکنون بیشتر سرب از طریق بازیافت نسبت به

معدن تولید میشود .

سرب با داشتن خصوصیات ذاتی مانند نرمی و قابلیت انعطاف پذیری ، آن را بسیار با ارزش و قابل استفاده در طیف گسترده ای  از برنامه های صنعتی کرده است .

سرب بازیافتی هیچ تفاوتی از نظر کیفیت ب ا نمونه تولید شده آن ندارد و اغلب میتوان آن را بدون محدودیت بازیافت کرد و مجدد از آن استفاده کرد . علاوه بر این محصولات مبتنی بر سرب به راحتی قابل شناسایی

هستند و این امکان را فراهم میکند که به راحتی پیدا شوند و به چرخه بازیافت برسند در نتیجه تقاضا برای سرب دست دوم بسیار بالا رفته است.

بازیافت ضایعات سربی

سرب در جهان جزو صنایعی به‌شمار می‌رود که بیشترین میزان بازیافت را به خود اختصاص داده است. براساس گزارش‌های اعلام شده باتری‌های سربی در رده نخست بازیافت قرار دارند، به‌گونه‌ای که میزان بازیافت آن حتی بالاتر از شیشه و کاغذ است.

البته یکی از مهم‌ترین موضوع‌ها در بازیافت سرب توجه به مسائل زیست‌محیطی است زیرا سرب جزو آن دسته از فلزاتی است که غیرقابل‌تجزیه است و برای محیط ‌زیست مضر به‌شمار می‌رود. از این‌رو، بازیافت سرب می‌تواند یک تهدید زیست ‌محیطی را تبدیل به فرصت اقتصادی کند. تامین ۶۰ درصد سرب از طریق بازیافت حدود ۶۰ درصد سرب مورد نیاز جهان از طریق بازیافت تامین می‌شود.

بازیافت سرب در جهان در سطح بالایی انجام می‌شود، از این‌رو به این صنعت، «صنعت سرب ثانویه» گفته می‌شود. از آنجا که سرب عنصری است که از بین نمی‌رود و تنها شکل آن تغییر می‌کند؛ بنابراین با بازیافت می‌تواند دوباره مورد استفاده قرار گیرد.

یکی از عمده‌ترین منابع برای بازیافت سرب، باتری خودروهاست. باتری خودروها به‌طور عمده از سرب ساخته می‌شود؛ از این‌رو هیچ‌گاه باتری خودروها دورریز نمی‌شوند. پس از جمع‌آوری باتری‌ها، اسیدسولفوریک داخل آنها را خالی می‌کنند و پوشش پلاستیکی آنها را خرد کرده و سرب داخل باتری را دوباره بازیافت می‌کنند. از آنجا که این سرب ناخالص است آن را به کوره می‌برند و ذوب می‌کنند و در قالب شمش سرب ریخته و به چرخه تولید بازمی‌گردانند.

سرب موجود در سایر باتری‌ها مانند باتری موتورسیکلت‌ها، کشتی‌ها و برخی تجهیزات نظامی و سایر آلیاژهای سربی را نیز می‌توان بازیافت کرد اما به‌طور عمده سرب باتری خودروها بازیافت می‌شود.به‌طور کلی سرب از طبیعت خارج نمی‌شود و دوباره به چرخه آن برمی‌گردد.

ارزش مالی بازیافت سرب در سطح جهان فلز سرب بالاترین میزان بازیافت را بین سایر محصولات فلزی به خود اختصاص داده است و یکی از بیشترین موارد بازیافت سرب از باترهای ضایعاتی است. در بسیاری از کشورها باتری‌های سربی کهنه به فروشندگان لوازم خودرو، تعمیرگاه‌های خودرو، مراکز بازیافت و فروشگاه‌های خاص خرید ضایعات فلزات تحویل داده شده و سپس در انبارها جمع‌آوری می‌شود و شرکت‌های تخصصی با ایمنی آن را به کارخانه‌های ذوب ثانویه که تحت مقررات دقیق محیط‌زیست از آنها بهره‌برداری می‌شود، حمل کرده و تحویل می‌دهند.

اهمیت بازیافت فلز سرب بیشتر به دلیل محافظت از محیط‌زیست و کاهش استفاده از منابع طبیعی و غیرقابل تجدیدپذیر است زیرا سرب فلزی است که به‌سادگی تجزیه‌پذیر نیست. از آنجایی که منابع طبیعی و معدنی فراوانی از سرب در جهان وجود ندارد، می‌توان بخش عمده‌ای از نیاز بازار را از طریق بازیافت ضایعات تامین کرد.

گردش مالی صنعت سرب به چندین میلیارد دلار می‌رسد که درحال‌حاضر می‌تواند بیش از نیمی از تقاضای جهانی برای این فلز را در سال تامین کند.

مهم‌ترین چالش‌های بازیافت در صنعت سرب به مسائل زیست‌محیطی برمی‌گردد زیرا ضایعات سرب باوجود فلزات سنگین و اسیدی آن، جزو پسماندهای ویژه به‌شمار می‌رود و برای بازیافت آنها باید شرایط خاصی رعایت شود که هنگام انجام فرآیند بازیافت به محیط‌زیست آسیب زیادی وارد نکند؛ بنابراین باید تمام استانداردهای لازم طی مراحل بازیافت رعایت شود. از این‌رو، بازیافت دوباره از باتری‌ها نیازمند مجوز است و این سختگیری به رعایت مسائل زیست‌محیطی بازمی‌گردد که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

برای بازیافت سرب قراضه یا ضایعات آن را به کجا بفروشیم ؟

شما میتوانید ضایعات سربی خود را به مراکز مختلفی که برای جمع آوری و بازیافت ضایعات در نظر گرفته شده است ببرید و آنها را به فروش برسانید.

فلز سرب به علت مصرف  آن در صنایع مختلف از مشتریان  زیادی برخوردار است در نتیجه ضایعات سربی نیز با ارزش محسوب می شوند. بسیاری از شرکت‌ ها و افراد سودجو وجود دارد که ضایعات سرب را بسیار پایین‌تر از قیمت واقعی از فروشندگان خریداری می‌کنند که این موضوع باعث ایجاد بی اعتمادی و تنش بین فروشندگان  با خریداران می شود و باعث واد شدن زیان مالی به فروشنده می شود . این قیمت‌ها  مقرون به صرفه نبوده و زمینه اخلاق خوبی را نیز در پی نخواهد داشت.

اگر قصد فروش ضایعات سربی خود را دارید و به دنبال بهترین خریدار می گردید ما بهترین خریدار برای فروش ضایعات شما هستیم و قبل از اینکه هرگونه قرارداد فروشی بین ما منعقد شود مناسبترین و به روزترین قیمت خرید  را به شما پیشنهاد میکنیم تا رونق بازار خرید و فروش ضایعات بیشتر کنیم.

همین امروز با شرکت ما تماس بگیرید تا به صورت حرفه ای و تخصصی به شما مشاوره رایگان بدهیم.

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com