آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / خرید ضایعات رادیات آلومینیومی _ فرافلزات

خرید ضایعات رادیات آلومینیومی _ فرافلزات

سالهاست که بخاری‌های قدیمی و وسایل سنتی برای تامین گرما در محیط، جای خود را به شوفاژ ها داده‌اند. این وسیله مشکلات زیادی را از بشر حل کرده که شاید یکی از مهم‌ترینش، جلوگیری از خطرات احتراق باشد. بدنبال فراگیرشدن استفاده از این ابزار گرمایشی، قطعا باید به حال فرسودگی و ضایعات شوفاژ نیز فکری کرد. بنابراین بشر در مدت کوتاهی پس از معرفی رادیاتور ها به جامعه، به فکر جمع‌آوری ضایعات و بازیافت آن افتاد. بازیافت قطعات فلزی  بکاربرده شده در این وسایل در کنار بازیافت ضایعات آهنی مورد اهمیت واقع شد.

اما جنس رادیاتورها از چیست؟ برای جمع آوری و یا خرید و فروش ضایعات آن، باید ابتدا بدانیم شوفاژها از چه چیزی ساخته می‌شوند؟ در این مقاله ما توضیحات لازم برای آگاهی بخشی را در اختیار شما قرار می دهیم.

جنس شوفاژ از چه فلزی است؟

گذشته از مواد غیر فلزی که در ساخت رادیاتورها به کار می‌رود، بخش عمده‌ی آن را قطعات فلزی تشکیل می‌دهند. پس وقتی حرف از بازیافت و فراوری ضایعات شوفاژ می‌شود، فلزات بیشتر مورد توجه خواهند بود. اما این سوال مطرح می‌شود که جنس فلزات مورد استفاده در این وسایل چیست؟

جنس فلز عمده‌ی رادیاتور ها متفاوت است. فلز بکارگرفته شده می‌تواند آلومینیوم، فولاد، مس، چدن و حتی برنجی باشد. بنابراین شوفاژها قیمت متفاوتی خواهند داشت و بالطبع ضایعات آن‌ها نیز ارزش مختلفی دارند. اگر انتقال بهتر حرارت معیار اصلی باشد، طبیعتا فلز مس بهترین انتقال گرمایشی را دارد. اما به جهت قیمت بالای آن اصلا مقرون به صرفه نبوده و فلزات دیگر ارجح هستند.

به بیان بهتر قیمت تمام شده‌ی ساخت رادیاتور باید به گونه‌ای باشد که عموم مردم بتوانند آن را خریداری کنند. پس از مس، بیشترین بازده انتقال حرارت بر عهده‌ی آلومینیوم است. این فلز با وجود قیمت نسبتا پایین‌تر نسبت به مس، بهتر از عهده‌ی انتقال گرمای لوله‌های آب بر می‌آید. بعلاوه، دچار زنگ زدگی و خوردگی نشده و این به معنای مقاومت و عمر بالای محصول نهایی خواهد بود.

با این حال جنس فلز مورد استفاده به نوع آن بستگی داشته و ضایعات شوفاژ نیز به همین منوال مشخص می‌شوند.

رادیاتور آلومینیومی

این وسیله عمدتا در خانه ها و به شکل‌های متعارفی که می بینید، استفاده می گردد. از این شوفاژها در گرمایش خانه ها، اماکن عمومی، ادرات و مانند آن بهره می گیرند. آلومینیوم به جهت در دسترس بودن، قابلیت بازیافت، عدم اکسایش و در عین حال قیمت مناسب انتخاب شده است. این وسایل به طرز قابل توجهی سبک تر و شکیل تر از سایر انواع رادیاتور هستند. گاهی از سرب نیز در ترکیب این سیستم ها استفاده می شود.

خرید ضایعات رادیاتور آلومینیومی

زمانی که رادیاتورها فرسوده و از کار افتاده شدند، نیاز به تعویض و جایگزینی آن‌ها احساس می‌شود. در چنین شرایطی مقدار زیادی ضایعات شوفاژ از جنس آلومینیوم و فولاد تولید می‌گردد که باید فراوری شود. مراکز جمع آوری ضایعات فلزی این قراضه‌ها را خریده و به بازیافت کنندگان به فروش می‌رساند. در کارخانه های بازیافت، ضایعات دریافت شده وارد کوره ها و تجهیزات شده و فراوری می گردند.

شرکت فرا فلزات ایران با هدف جذب فعالان صنعت بازیافت و ضایعات اقدام به راه اندازی سایت فرا فلزات کرده است تا ساختار سنتی خرید فروش ضایعات که از گذشته بوده است را با تکنولوژی روز آغشته کند و بازار فعلی را به بازاری پویا و مدرن تبدیل نماید.

تمام  فعالان و صنعتگران در صنعت ریخته گری و ذوب فلزات کشور می‌تواند جهت  توسعه کسب و کار خود وارد وبسایت فرافلزات شده  و جهت خرید و فروش محصولات آگهی مورد نظر خود را به صورت کاملا رایگان ثبت نمایند و همچنین از آخرین اخبار مربوط به بازار بورس، قیمت محصولات فولادی، مقالات علمی و کاربردی حوزه صنعت فولاد  مطلع و بهره مند شوند.

شما فروشندگان گرامی که قصد فروش ضایعات رادیات آلومینیومی خود را دارید ما ضایعات شما را به بهترین قیمت خریداریم .جهت کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در واحد فروش تماس بگیرید.

امید بر آن است  که با یاری شما هموطنان گرامی، بتوانیم پل ارتباطی مفیدی بین شما باشیم.

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com