آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / خرید ضایعات آلومینیوم نرم _فرافلزات

خرید ضایعات آلومینیوم نرم _فرافلزات

آلومینیوم نرم چیست؟

آلومینیوم یک سبک  فلز بسیار نرم و قابل انعطافی است. از آلومینیوم در ساخت قوطی های نوشیدنی ،فویل ،ورق و پروفیل آلومینیومی و… استفاده می شود.ضایعات این مواد جز ضایعات نرم محسوب می شوند.

ضایعات آلومینیوم نرم چیست؟

  • آلومینیوم‌های کابلی
  • پروفیل آلومینیوم‌
  • ظروف آلومینیوم‌
  • شاخه آلومینیوم‌
  • قوطی‌های نوشیدنی
  • زینک
  • سوفاله نرم
  • ………..

بازیافت ضایعات آلومینیوم نرم

پسماندهای خشک اگر به‌درستی در چرخه بازیافت قرار بگیرند، منابع بسیار ارزشمندی برای تامین مواد اولیه کالاهای موردنیاز در جامعه خواهند بود. بازیافت آلومینیوم، فولاد، مس و فلزات دیگر در درجه نخست برای حفظ محیط ‌زیست فعالیتی ارزشمند به‌شمار می‌آید و همچین از نظر اقتصادی برای دولت و افراد فعال در این حوزه سودی چشمگیر را به‌دنبال خواهد داشت.

استفاده دوباره از فلزات و دیگر مواد قابل بازیافت، هزینه‌ای به مراتب کمتر از حفاری و معدنکاری را درپی خواهد داشت و مهم‌تر از آن از اتلاف منابع ملی نیز جلوگیری خواهد کرد.

ضایعات اگر به‌درستی در چرخه بازیافت قرار بگیرند، منابع بسیار ارزشمندی برای تامین مواد اولیه کالاهای موردنیاز در جامعه خواهند بود. بازیافت آلومینیوم، فولاد، مس و فلزات دیگر در درجه نخست برای حفظ محیط‌ زیست فعالیتی ارزشمند به‌شمار می‌آید و همچین از نظر اقتصادی برای دولت و افراد فعال در این حوزه سودی چشمگیر را به‌دنبال خواهد داشت.

ذوب ضایعات آلومینیوم به‌سادگی انجام می‌شود، از سوی دیگر ذوب ضایعات آلومینیوم بسیار ساده بوده و با تجهیزات و کوره ساده نیز انجام‌ پذیر است . کیفیت آلومینیوم حاصل از بازیافت تفاوتی با محصولات حاصل از شمش ندارد و برای انتخاب محصول مناسب باید به آلیاژ و فرآیند تولید توجه بیشتری کرد.

کیفیت ضایعات آلومینیوم بستگی به همگن بودن آنها دارد، همگن بودن ضایعات در تولید محصول نهایی نقش مهمی را ایفا می‌کند، برای نمونه ضایعات کارخانه‌های قوطی‌سازی یا صنایع خاص که از آلیاژی همگن استفاده می‌کنند، بسیار ارزشمندتر از ضایعات مخلوط حاصل از جمع‌آوری شهری هستند.

با توسعه تولیدات پایه آلومینیوم و شمش‌ها با خلوص بالا در عمل ضایعات نیز رشد خواهد کرد که با برنامه‌ای جامع می‌توان به‌راحتی این ضایعات را با کیفیتی مطلوب به چرخه تولید بازگرداند.

تقسیم بندی روش‌های بازیافت

به طور کلی صنایع بازیافت آلومینیم به سه دسته قابل تقسیم هستند.

صنایع اولیه بازیافت آلومینیم اغلب به بازیابی زباله‌های شهری (ظروف یکبار مصرف و قوطی‌ها) و قراضه‌های صنعتی (صفحات ورق‌ها) می‌پردازد که معمولاً حاوی منیزیم نیز هستند. در این صنایع، قراضه به آلومینیم تولید شده از بوکسیت اضافه می‌شود. قوطی‌های نوشیدنی منبع ثانویه عمده آلومینیم محسوب شده و بنابراین برخی واحدهای ذوب ویژه این مواد طراحی شده است.

صنایع ثانویه بازیافت آلومینیم شامل بخش حمل و نقل بوده که صنایع خودرو (آلیاژهای آلومینیم ـ سیلیسیم) و صنایع هوافضا (صفحات آلومینیم ـ منزیم) در این گروه قرار می‌گیرد. علاوه بر این قراضه‌های به دست آمده از صنایع بازیافت فلزات نیز مقدار قابل توجهی آلومینیم دارد. همچنین در این دسته از صنایع بازیافت، قراضه تجهیزات الکتریکی، صنایع بسته بندی و صنایع ساختمانی استفاده می‌شود.

تقسیم بندی ضایعات آلومینیوم نرم

کابل برق آلومینیومی : عموما به نام های کابل قدرت با هادی آلومینیومی، کابل آلومینیومی، کابل برق با هادی آلومینیومی می شناسند. در صنعت سیم و کابل برای اینکه قیمت سیم و کابل مقرون به صرفه باشد کابل برق با هادی آلومینیومی را تولید کردند.

پروفیل آلومینیوم‌ :از نظر لغوی، پروفیل به معنای ثابت بودن مقطع در طول مشخصی است. در دنیای فلزات و ساخت و ساز، پروفیل شامل انواع مختلفی می‌باشد. اصلی‌ترین کاربرد پروفیل‌ها برای ساخت درب و پنجره‌های فلزی می‌باشد.

ظروف آلومینیوم‌ : آلومینیوم کاربردهای وسیعی در پخت و پز دارد. از ورق ها و ظروف یکبار مصرف پخت آلومینیومی گرفته تا قابلمه، کِتری و…

قوطی‌های نوشیدنی : در چند سال گذشته بیش از ۹۰ درصد قوطی های نوشابه از آلومینیوم ساخته می شد ساخت قوطی های آلومینیومی ارزان تر تمام می شود، بازیافت آلومینیوم آسان تر، وزن قوطی ها سبک تر و بنابراین هزینه حمل و نقل آن کمتر است.

سوفاله نرم : به براده های تولید شده ازتراشکاری ،قطعات فولادی وآهنی سوفاله گفته می شود.

خرید ضایعات آلومینیوم نرم

گروه فراضایعات برای سهولت دسترسی مشتریان و فروشندگان ضایعات به منابع قابل اعتماد بازیافت ضایعات اقدام به راه اندازی وب سایت و کانال تلگرامی خود کرده است و در تلاشیم از این طریق  اعتماد شما عزیزان را جهت سهولت دسترسی به مرکز معتبر خرید و فروش ضایعات بدست آوریم .

شما خریداران عزیز می توانید کلیه ضایعات فلزات رنگین ، آهن ، تیر آهن ، درب و پنجره ، قراضه آهن ، لوله های داربست و … کلیه ورق های روغنی ،ضایعات آلومینیوم، ضایعات مس ، چدن ، روی ، استیل ، باطری و … خود را از طریق سایت ما تهیه نمایید تنها کافیست آگهی خود را درج نمایید و عضوی از خانواده بزرگ فرا فلزات شوید.

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com