آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / ضایعات ورق استیل نسوز ۲۰ درصد(۳۱۰)-فرافلزات

ضایعات ورق استیل نسوز ۲۰ درصد(۳۱۰)-فرافلزات

ورق استیل

ورق استیل ورقی از مقاطع فلزی است که از فلز خالص استیل با ترکیب سایر عنصر ها ساخته می شود.

ورق استیل یا استنلس استیل (به لاتین stailess steel) یا فولاد زنگ نزن در آلیاژها و کاربردهای متعددی تولید و عرضه می شوند.

در یک دسته بندی کلی ورق های استیل به دو گروه استیل بگیر (ورق استیلی که به آهنربا جذب می شود) و استیل نگیر(ورق استیلی که به آهنربا جذب نمی شود) تقسیم می شوند.

در دسته بندی کلی ورق های نگیر کاربردی تر و در عین حال گرانتر هم هستند.

ورق استیل نسوز

هر چه میزان کروم بیشتر باشد در این صورت مقاومت به اکسیداسیون و دمای بالا بیشتر می شود. ورق های استیل سری ۳۰۰(استیل های آستنیتی) بدلیل میزان کروم بالا(حداقل  ۱۸‎٪)  توانایی تحمل دماهای تا ۸۷۰ درجه سانتی گراد بدون اکسید شدن را دارند. گریدهایی نظیر ورق استیل نسوز۳۲۱ تا ۸۵۰ و استیل نسوز ۳۰۹ تا ۹۸۰ درجه و ورق استیل نسوز ۳۱۰ تا ۱۰۳۵ درجه سانتی گراد قابلیت مقاومت در برابر اکسیداسیون را دارا می باشند.

استیل ۳۱۰ :

استیل ۳۱۰ آلیاژی با مقاومت به حرارت، خوردگی، اکسیداسیون، انعطاف پذیری، چقرمگی وجوش پذیری بالاست. مهمترین ویژگی استیل ۳۱۰ نسوز بودن و کاربرد های دما بالای آن می باشد. در دمای ثابت و بصورت پیوسته می تواند تا دماهای ۱۱۵۰ دزجه سانتی گراد و چنانچه نوسانات دمایی وجود داشته باشد تا ۱۰۴۰ درجه سانتی گراد می تواند مورد استفاده قرار گیرد. گرید ۳۱۰ از نوع استیل های آستنیتی است و جذب آهن ربا نمی شود. استیل ۳۱۰S ورژن کم کربن استیل ۳۱۰ است که قابلیت جوشکاری بهتری داشته ولی استحکام دمای بالای آن در مقایسه با ۳۱۰ کمتر است.

مقاومت به خوردگی:

میزان بالای کروم و نیکل در استیل ۳۱۰ علاوه بر افزایش مقاومت به حرارت و نسوز بودن سبب افزایش مقاومت به خوردگی بخصوص در محیط های مایع شده است. در دمای محیط در برابر اسید نیتریک و تا دمای ۴۲۵ درجه سانتی گراد در برابر نیترات ها مقاومت به خوردگی خوبی دارد.

مقاومت به حرارت و اکسیداسیون:

چنانچه دما بصورت پیوسته باشد و نوسان نداشته باشد تا دمای ۱۱۵۰ درجه سانتی گراد در برابر اکسیداسیون و زنگ زدن مقاومت دارد و چنانچه دما بصورت نوسانی باشد دمای اکسیداسیون استیل ۳۱۰ حدود ۱۰۴۰ درجه سانتی گراد است. از دیگر ویژگی های استیل ۳۱۰ مقاومت به خستگی حرارتی و نوسانات دمایی است. معمولا در محیط هایی که دی اکسید گوگرد در دمای بالا وجود دارد از استیل ۳۱۰ استفاده می شود. پیشنهاد متال پارس این است که جهت کاربرد در محدوده دمایی ۴۲۵-۸۶۰ درجه سانتی گراد از استیل ۳۱۰ استفاده نشود. علت آن رسوب کاربید کروم در این محدوده است. به همین دلیل در حالت کلی از استیل ۳۱۰ در دماهای بالاتر از ۹۰۰ درجه سانتی گراد استفاده می شود. متال پارس پیشنهاد می کند که در دماهای زیر ۹۰۰ درجه سانتی گراد از استیل ۳۰۴H و یا ۳۲۱ استفاده شود.

 

شرکت فراضایعات ایران ، مجموعه ای متخصص و متعهد در زمینه خرید و فروش  انواع ورق استیل می باشد. شرکت ما با هدف رونق تولید، حمایت از سازندگان داخلی نیاز مشتریان  را شناسایی نموده و اقدامات تاثیرگذاری را در این زمینه انجام داده است.
اولویت  شرکت فراضایعات  ارائه خدمات در زمینه خرید و فروش انواع ضایعات ، با بالاترین میزان کیفیت با هدف مشتری مداری می باشد. شما خریداران محترم می توانید ضایعات مورد نیاز خود را با مناسب ترین قیمت موجود در بازار و در سریع ترین زمان ممکن دریافت نمایید. کافیست تلفن را برداشته، با همکاران ما تماس گرفته وبا مقایسه قیمت  تفاوت  را احساس کنید.
برای مشاهده جدیدترین خدمات ما از شما عزیزان دعوت می شود به شبکه های اجتماعی این مجموعه مراجعه نمایید.

 

 

.

 

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com