آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / ضایعات مس کابلی سیاه-فرافلزات

ضایعات مس کابلی سیاه-فرافلزات

بسیاری از افراد و شرکت ها ضایعات مس را با قیمت بسیار ارزان خریداری میکنند که غیر قانونی است پس بهتر است قبل از فروش مس از قیمت مصوب آن ازطریق سایت شرکت فراضایعات مطلع شویدو همچنین قیمت خرید ضایعات را در شهر خود پیدا کنید.

اگر هرگونه ضایعات مسی را دارید و قصد فروش ضایعات خود با قیمت مناسب  وبه روز دارید ما به صورت کاملاً نقدی و به بالاترین قیمت ممکن بار ضایعات مس شما را خریداریم .

کافیست از همین امروز با ما تماس بگیرید تا بتوانید ضایعات مسی خود را با قیمت بالا به فروش برسانید.

 بازیافت مس از قراضه

بازیافت مس از قراضه‌ های آن به دو روش بازیافت برای استفاده مستقیم و روش ذوب و تصفیه انجام می‌شود. در روش بازیافت برای استفاده مستقیم، قراضه با خلوص بالا که از فرآیند تولید اصل شده و به تصفیه بیشتر نیاز ندارد و به طور مستقیم قابل بازگشت به کوره‌های ذوب است. مثلاً قراضه داخلی که شامل کاتدها یا آندهای معیوب است، از مرحله تصفیه الکترولیتی برای ریخته گری مجدد آند به کوره آندی بازگردانده می‌شود. علاوه بر این، در مرحله پیش از ساخت و تولید قطعه نهایی، زائده‌های برش‌کاری یا محصولات معیوب به عنوان قراضه به واحدهای ریخته گری مرتبط برگشت داده می‌شود. قراضه جدید مانند قطعات دورریز سیم و کابل، توسط واحدهای جمع‌آوری قراضه جمع‌آوری می‌گردد. ضایعات مس غیرآلیاژی نیز در صورتی که خلوص آن برای استفاده مستقیم به حد کافی بالا باشد، به واحد ریخته گری انتقال می‌یابد. معمولاً قراضه‌های برنجی یا برنزی به واحدهای شمش ریزی برگردانده می‌شوند تا به صورت آلیاژهای جداگانه ریخته گری شود. این محصول قابل عرضه به واحدهای ریخته گری است. روش بازیافت برای استفاده نیاز به ذوب و تصفیه را حذف می‌کند، زیرا جنس قراضه قابل تشخیص بوده و برای استفاده مجدد در همان کاربرد قبلی آماده می‌شود.

طراحی مراحل جمع‌آوری ، طبقه بندی و فرآوری قراضه‌های حاوی مس به نحوی است که با مراحل مختلف موجود در تولید مس تصفیه شده از منابع اولیه مطابقت داشته باشد. بدین منظور می‌توان از مراحل زیر استفاده نمود:

ـ روش‌های طبقه بندی و آماده سازی به منظور آماده سازی قراضه و دست‌یابی به فرآوری بیشتر

ـ ذوب در کوره با هدف دست‌یابی به مس با خلوص ۹۰-۷۰ درصد (مس سیاه یا مس خام)

ـ تصفیه با اکسیداسیون در کنورتر برای تهیه مس با خلوص ۹۸-۹۶ درصد

ـ تصفیه کوره‌ای تا دست‌یابی به مس با خلوص ۹۹٫۵-۹۸ درصد و ریخته گری آند

ـ تصفیه الکتریکی آندها به منظور دست‌یابی به مس با خلوص ۹۹٫۹ درصد

فناوری‌های طبقه بندی و آماده سازی

مواد حاصل از ضایعات لوله‌کشی تقریباً تمیز بوده و به طبقه بندی نیاز ندارند . مس موجود در قراضه‌های حاصل از صنایع الکترونیک، خودرو و ارتباطات با بسیاری مواد دیگر همراه است و می‌بایست مراحل طبقه‌بندی و آماده سازی را پشت سر بگذارد. این مراحل می‌تواند شامل فرآیندهای زیر باشد.

طبقه بندی دستی : این روش مبتنی بر جدایش اجزای مختلف از ضایعات رادیاتور و قطعات الکترونیکی با دست است. برخی اوراق کننده‌های خودرو و دیگر ماشین آلات، دسته‌های سیم مسی را به منظور فروش به واحدهای بازیافت مس جدا می‌کنند.

خردایش : علی رغم آنکه در برخی موارد جدایش سیم‌های مسی موجود در قراضه خودرو و سایر دستگاه‌ها قبل از مرحله خردایش صورت می‌گیرد، عمده مس از واحد ASR بازیافت می‌شود.

جدایش با جریان گردایی : در برخی از واحدهای خردایش خودرو از روش جریان گردابی برای جدایش مس از ASR استفاده می‌شود. برخی جداکننده‌های فلزات غیرآهنی نیز از این روش برای بازیابی فلزات غیرآهنی شامل مس از ASR بهره می‌گیرند.

جدایش با واسط سنگین : در برخی واحدهای خردایش نیز از روش جدایش با واسط سنگین برای بازیافت مس از ASR استفاده می‌شود.

برش سیم :  منابع مس با خلوص بالا ASR‌های ضایعات سیم و کابل است. انواع معمول سیم که مس از آنها بازیابی می‌شود عبارتند از رشته سیم‌های به کار برده شده در ساختمان‌ها، تجهیزات و کابل‌های برق، انواع کابل‌های ارتباطی، خودروها، کشتی‌ها و معادن. در عملیات برش سیم از فرایندهای برش، جدایش مغناطیسی فلزات آهنی، دانه بندی و تقسیم مواد به بخش‌های درشت، نرمه و غبار می‌توان استفاده کرد.

جدایش با هوا : هر یک از بخش‌های درشت، نرمه و غبار به روش جدایش با هوا فرآوری می‌شوند تا از آن فلز تمیز، فلز آزاد همراه با مقداری عایق (که به جداکننده برگشت داده می‌شود)، سیم‌های آزاد نشده با اندازه متوسط (که به مرحله سوم کاهش اندازه برگشت داده می‌شود) و عایق تمیز بازیابی گردد.

روش تبریدی : در روش تبریدی که روشی پرهزینه محسوب می‌شود، از سرد کردن قطعات با نیتروژن مایع یا دی اکسید کربن تا دمای کمتر از دمای تبدیل نرمی به تردی ماده استفاده می‌شود. سپس این قطعات توسط ضربه خرد شده و مواد تشکیل دهنده آنها از یکدیگر جدا می‌شوند. در مرحله بعد از روش‌های معمول برای جدایش فلزات استفاده می‌گردد. روش تبریدی برای قراضه‌هایی مانند موتورهای کوچک، ژنراتورها، مبدل‌ها، صفحات مدار، ضایعات الکترونیکی، اجزای الکتریکی با پوشش پلاستیکی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com