آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / ضایعات مس ذوبی-فرافلزات

ضایعات مس ذوبی-فرافلزات

منظور از ضایعات ذوبی چیست؟

سالانه قطعات ضایعاتی زیادی از فلزات در مصارف مختلف خانگی و یا صنعتی تولید می‌شود. در خانه‌ها بسیاری از وسایل فلزی یا وسایلی که در قسمتی از آن‌ها از فلزات استفاده شده، وجود دارد. پس از مدتی عمر مفید این وسایل به اتمام می‌رسد و آن جاست که این وسایل تعویض شده و پس از اوراق، قطعات فلزی موجود در آن‌ها به عنوان قراضه معرفی می‌شوند.

از طرفی در بسیاری از صنایع، کارگاهها و کارخانجات، به طور مداوم زباله‌های فلزی و قراضه‌هایی با جنس‌های مختلف آهن، مس ، آلومینیوم، گالوانیزه و مانند آن تولید می‌شوند. از آن‌جا که این قراضه‌ها در حجم بسیار بالا و به طور مستمر تولید می‌شوند، بدیهی است که می‌بایست تصمیماتی در رابطه با آینده قراضه‌ها گرفته شود.

منطقی‌ترین تصمیم برای این موضوع، بازیافت تمامی این قراضه‌ها خواهد بود که در مقابل دفن ضایعات یا رهاسازی آن در طبیعت قرار می‌گیرد. بنابراین در شرایط کنونی که بشر پی برده است تاکنون آسیب زیادی به محیط زیست وارد کرده و باید به جریان رهاسازی و دفن زباله در طبیعت پایان دهد، این موضوع اهمیت بیشتری نیز پیدا می‌کند

به قراضه‌هایی که امکان ذوب و استفاده‌ی مجدد از آن‌ها وجود دارد، ضایعات ذوبی گفته می‌شود. خوشبختانه اکثر این قراضه‌های فلزی و آلیاژی قابل ذوب و فراوری مجدد هستند. مصرف کنندگان ضایعات ذوبی در این مرحله دست به کار می‌شوند و بازیافت این قراضه‌ها را عملی می‌کنند.

انواع ضایعات ذوبی کدامند؟

  • ضایعات میلگرد
  • ضایعات شمش فولادی
  • ضایعات مس مانند کابل‌ها و سیم پیچ‌های مسی
  • ضایعات آهن ذوبی مانند قراضه‌های بدست آمده از صنایع کشتی سازی، ریل‌های ضایعاتی، قراضه‌های قطعات اتومبیل‌ها و ماشین آلات، ورق‌های آهنی و…
  • ضایعات آلومینیوم شامل آلومینیوم نرم، قوطی‌های آبمیوه و نوشابه، رینگ‌های آلومینیومی، رادیات و سفاله‌های آلومینیومی، سر سیلندر و…
  • ضایعات سرب  شامل قراضه‌های سرب نرم، خشک، باتری، ساچمه سربی و…
  • ورق‌های تخت فولادی
  • ضایعات برنجی
  • و….

سرنوشت ضایعات ذوبی چگونه است؟

ضایعات فلزی مورد نظر که به دست مردم یا یک صنعت تولید شده، به تدریج به مراکز خرید و فروش ضایعات، تحویل داده می‌شوند. این مراکز به دسته بندی و تفکیک انواع قراضه با جنس و درصد خلوص مختلف، می‌پردازد. پس از جداسازی انواع قراضه با ویژگی‌های گوناگون، هر یک را به دست مصرف کنندگان ضایعات ذوبی می‌رسانند.

مس ذوبی یا همان مس درهم بعلت خلوص پایین و درهم بودن و ناخالصی جرمی موجود ، دارای قیمت پایین تری بوده که این خود یکی از علل قیمت پایین تر نسبت به انواع مختلف ضایعات مس می باشد.

از اینرو شرکت فراضایعات بعلت ارتباط مستقیم با خریدار و کارخانجات ذوب نسبت به خرید این نوع بار با هر وزن و مقداری، یا استعلام قیمت اقدام می نماید.

جهت مشاهده قیمت انواع ضایعات مس کابل مس ذوبی و هر نوع ضایعات قابل بازیافت به صفحه اصلی سایت ما مراجعه کنید.

جهت فروش وخرید و همچنین استعلام قیمت لطفا با شماره های مندرج درصفحه تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com