آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / ضایعات قوطی ر انی-فرافلزات

ضایعات قوطی ر انی-فرافلزات

سایت فراضایعات به عنوان یک مرکز تجارت الکترونیک در صنعت ضایعات و بازیافت کشور محیطی را  برای تمامی صنعتگران فراهم آورده است تا به راحتی بتوانند به خرید و فروش و کسب اطلاعات مفید از بازار مواد اولیه و محصولات صنعتی  بپردازند. سامانه جامع قیمت ها توسط تیم ایران ضایعات راه اندازی گردید تا تمام مراکز صنعتی و بازیافت، همچنین مراکز بنگاهی قادرباشند قیمت های روز خود را با پنل مدیریت خودشان در معرض دید صدها هزار نفر در سراسر کشور قرار دهند و به توسعه بازار و جذب مشتری برای محصولات خودنمایند.ما همواره بر آنیم که رضایت مشتریان خودرا سرحوله قرارداده و قدمی در توسعه کشورمان برداریم.

خریدار انواع ضایعات قوطی رانی و پرسی با بالاترین قیمت و صورت نقدی تسویه و درب کارخانه تحویل گرفته میشود اخرین قیمت ها رو از ما بگیرید.

ضایعات قوطی رانی

در چند سال گذشته بیش از ۹۰ درصد قوطی های نوشابه ورانی ها از آلومینیوم ساخته می شد ساخت قوطی های آلومینیومی ارزان تر تمام می شود، بازیافت آلومینیوم آسان تر، وزن قوطی ها سبک تر و بنابراین هزینه حمل و نقل آن کمتر است.۳۰ سال پیش بیشتر قوطی ها از فولاد قلع اندود ساخته می شد که همان قوطی قلعی سابق است، این قوطی ها سنگین بودند به آسانی سوراخ می شدند و محتویات درون آن ها بو و مزه فلز به خود می گرفت. با توجه به اینکه آلومینیوم یک فلز باارزش وقابل بازیافت هست این قوطی ها را جمع آوری و توسط کارخانه ها بازیافت می کنند.

بازیافت آلومینیوم

بازیافت آلومینیوم فرایندیست که در آن ضایعات آلومینیوم را می‌توان در محصولات جدید مورد استفاده مجدد قرار داد. این فرایند به مراتب ارزان‌تر از استخراج آلومینیوم جدید از طریق عمل الکترولیز اکسید آلومینیوم (Al2O3) می‌باشد که ابتدا باید سنگ معدن بوکسیت از معادن استخراج شود و پس از آن با استفاده از فرایند بایر(فرایند بایر) تصفیه شده و مورد استفاده قرار گیرد. بازیافت ضایعات آلومینیوم تنها نیاز به ۵٪ از انرژی تولید آلومینیوم جدید را دارد.بزرگترین بخش ضایعات آلومینیوم فرآوری شده در ظروف نوشیدنی استفاده می‌شود و بیشتر آن دوباره به قوطی‌های آلومینیومی تبدیل می‌شود.

فرایند بازیافت در قوطی‌های مواد آشامیدنی

روش بازیافت قوطی‌های نوشیدنی آلومینیوم به‌طور متداول :

  1. قوطی‌ها در ابتدا از زباله‌های شهری و معمولاً از طریق جریان گردابی تفکیک می‌شوند و سپس به قسمت‌های کوچک برش داده شده تا به تکه‌ها هم اندازه کاهش حجم پیدا کنند و این برای ماشین‌هایی که آن‌ها را جدا می‌کنند آسان تر است.
  2. قطعات به صورت شیمیایی یا مکانیکی تمیز شده و آنگاه برای حداقل رساندن تلفات اکسیداسیون در زمان ذوب آن‌ها را بلوکه می‌کنند. (سطح آلومینیوم به آسانی زمانی که با اکسیژن در تماس باشد به اکسید آلومینیوم تبدیل می‌شود)
  3. بلوک‌ها در حالی در کوره بارگذاری می‌شوند که دمای کوره ۱۰۰ ±۷۵۰ درجه سانتی گراد است و آلومینیوم مذاب تولید می‌شود.

مشخصات قراضه های آلومینیوم قوطی رانی

  • مقاومت دربرابرحرارت
  • غیرسمی بودن ومناسب برای انواع بسته بندی های غذایی
  • سبکی و انعطاف پذیری
  • شکل پذیری آسان

 

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com