آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / ضایعات فولادزنگ نزن ۳۰۴-فرافلزات

ضایعات فولادزنگ نزن ۳۰۴-فرافلزات

شرکت فراضایعات  ایران مدت هاست که فعالیت خود رادرزمینه خرید وفروش  انواع ضایعات ازجمله ضایعات  فولادزنگ نزن  آغازنموده و هم اکنون از طریق سایت خود این فعالیت پررنگ ترشده است و مفتخریم که با خرید وفروش ضایعات مرغوب و قیمت مناسب رضایت شما مشتریان و همکاران محترم را جلب نماییم .

جهت مشاوره و استعلام قیمت با شماره های مندرج درصفحه اصلی تماس بگیرید.

استنلس استیل

فولاد زنگ نزن (Stainless Steel) یکی از آلیاژهای فولاد می‌باشد که از عناصر آلیاژی مختلفی تشکیل شده است. در بازار داخلی آلیاژهای مختلف از فولاد زنگ نزن با نام استیل شناخته می‌شود. خاصیت اصلی این آلیاژ مقاومت فوق العاده خوب در برابر خوردگی می‌باشد.

استنلس استیل ۳۰۴ چیست؟

فولادزنگ نزن ۳۰۴ یک فولاد زنگ نزن آستنیتی ۸/۱۸ استاندارد است که پرکاربردترین فولاد زنگ نزن بمحسوب می شود. این گرید دارای بهترین قابلیت شکل‎پذیری و جوش‎پذیری است. در گستره‏ی وسیعی از محیط‎های خورنده مقاوم است .

استنلس استیل ۳۰۴ مقاومت به اکسیداسیون خوبی در سیستم متناوب تا دمای ˚C870 و در سیستم پیوسته تا دمای ˚C925 دارد.این فولاد زنگ نزن قابلیت جوشکاری عالی با تمام روشهای استاندارد دارد. در کاربردهایی مثل ظروف شیمیایی حمل و نقل، مبدل‎های حرارتی، تجهیزات تولید مواد خوراکی همانند تهیه‎ی آبجو و پنل‎های معماری استفاده می‎شود.

استیل ۳۰۴ به استیل ۱۸-۸ هم معروف می‌باشد به این دلیل که حاوی مقدار ۱۸ درصد کروم و ۸ درصد نیکل در ساختارش می‌باشد.

فرآیندتولید

فولاد استنلس پس از تولید در کوره‌های مخصوص خلا (VOD) یا گاز خنثی (AOD) و ایجاد آنالیز مورد نظر به روش ریخته گری مداوم به شکل یکی از مقاطع تختال، شمشال و شمشه ریخته‌گری می‌شود و در اندازه‌های مشخصی توسط هوا برش طولی می‌خورند. برای تولید ورق ۳۰۴ از تختال‌ها استفاده می‌شود و برای تولید میلگرد از مقاطع کوچکتر مثل شمشال استفاده می‌شود. فرآیند کلی تولید میلگرد استیل ۳۰۴ نورد گرم می‌باشد. برای این کار شمشال ها ابتدا در کوره های مخصوصی در دمای ۱۲۵۰ درجه سانتیگراد پیش گرم می‌شوند و وارد خط نورد گرم می‌شوند. میلگرد های استیل با چند مرحله نورد گرم به قطر مورد نظر می‌رسند، به دلیل دمای بالا فرآیند محصول به دست آمده سطحی اکسیدی و ظاهری تیره دارد. جهت رسیدن به ظاهری براق و زیبا اکسیدهای سطحی باید حذف شوند اینکار توسط چند مرحله شات بلاست، اسید شویی و شست و شو با آب انجام می‌شود. معمولا با استفاده از یک مرحله نورد سرد ابعاد نهایی و سطح صاف و براق تولید می‌شود. البته اخیرا از روش تونل حرارتی با اتمسفر خنثی برای فرآیند تولید میلگرد یا ورق استفاده می‌شود که میزان اکسیداسیون سطحی را به حداقل می‌رساند.

کاربردها

۳۰۴ به علت خواص مقاوم در برابر خوردگی و حرارت آن در صنایع صنعتی، تجاری و داخلی استفاده می شود.

برخی از برنامه های کاربردی عبارتند از:

مخازن و ظروف برای انواع زیادی از مایعات و مواد جامد.

تجهیزات فرآوری در صنایع معدنی، شیمیایی، فریزر، غذا، لبنی و دارویی.

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com