آراد برندینگ
خانه / ضایعات فلزی و غیرفلزی / ضایعات فولادزنگ نزن ۴۱۰-فرافلزات

ضایعات فولادزنگ نزن ۴۱۰-فرافلزات

رویه خرید و فروش  از شرکت فراضایعات ایران بسیار آسان و در راستای ارائه بهترین خدمات به مشتریان عزیز می باشد. شما میتوانید با ارتباط با کارشناسان ما به یکی از روش های تماس تلفنی، تلگرام و چت آنلاین در سایت شرکت فراضایعات، اطلاعات اولیه خود شامل نام خانوادگی، نام شرکت، تلفن تماس و اطلاعات کالای درخواستی شامل نوع کالا(میلگرد)، جنس(استیل ۴۱۰) ، ابعاد و مقدار مورد نیاز خود را به اطلاع همکاران ما برسانید.

مشاوران ما در شرکت فراضایعات با بررسی کاربرد کالا، اطلاعات فنی مورد نیاز، موجودی کالا در بازار و جایگزین های مناسب تر به لجاظ فنی و قیمتی، بهترین پیشنهاد را در قالب پیش فاکتور برای شما ارسال می نمایند. در این مرجله مذاکرات بازرگانی در راستای ارائه بهترین خدمات و کالا صورت می پذیرد و در صورت تایید پیش فاکتور نهایی و واریز پیش پرداخت توسط مشتریان گرامی ، صورت خروج کالا از انبار تهیه و کالای در خواستی جهت حمل آماده بارگیری می شود.

ورق استیل ۴۱۰:

فولاد ضد زنگ ۴۱۰ که در استاندارد DIN آلمان با نام فولاد ۱٫۴۰۰۶ در میان فولادها معروف است، از دسته فولادهای زنگ نزن یا به عبارتی استنلس استیل بوده که با مشخصه X12Cr13 در میان فولادها معروف می باشد. دمای آهنگری یا دمای فورجینگ میلگرد استیل ۴۱۰ در حدود ۱۱۰۰-۸۰۰ درجه سانتیگراد و دمای آنیل کاری آن چیزی بین ۷۵۰ الی ۸۰۰ درجه سانتیگراد می باشد.

این فولادزنگ نزن آلیاژهای آهن- کروم با ۱۷-۱۲%Cr و مقدار کافی کربن بوده که با آبدهی از منطقه آستنیت ساختار مارتنزیتی به‌دست آید، به همین علت به آن‌ها فولادهای مارتنزیتی می‌گویند چون با عملیات آستنیته کردن و آبدهی ساختار مارتنزیتی ایجاد می‌شود.

مقاومت در برابر خوردگی

 آلیاژ ۴۱۰ که تحت عملیات حرارتی قرار گرفته، مقاومت خوبی در برابر خوردگی در هوای عادی، آب و بعضی اسید های شیمیایی ملایم از خود نشان می دهد. به اضافه اینکه مقاومت راضی کننده ای در برابر نیتریک اسید، سولفوریک اسید غلیظ، استیک اسید رقیق و نفتا دارند. هم چنین مقاومت آن در برابر اسید های غذایی خوب است. این گرید در شرایط آنیل مقاومت ضعیفی در برابر خوردگی دارند که توصیه نمی شود.

عملیات حرارتی

عملیات آنیل : حرارت دهی آرام تا دمای ۸۹۹-۸۱۶ درجه،  کاهش دما تا ۵۹۳ درجه در کوره، سپس سرد کردن در هوا.

عملیات سخت کردن : حرارت دهی تا ۱۰۱۰-۹۲۷ درجه، سرد کردن در هوا یا روغن. (که لازم است بعد از آن، عملیات حرارتی تنش گیری یا تمپر انجام گیرد.)

عملیات تنش گیری: حرارت دهی تا ۴۲۷-۱۴۹ درجه به مدت ۱ تا ۲ ساعت، سپس سرد کردن در هوا.

عملیات تمپر : حرارت دهی تا ۷۶۰-۵۹۳ به مدت ۱ تا ۴ ساعت، سپس سرد کردن در هوا

کاربرد ورق استیل بگیر ۴۱۰

این گرید که یک فولاد زنگ نزن مارتنزیتی حاوی ۵/۱۱ درصد کروم است، مانند دیگر فولادها (غیر زنگ نزن) می‎تواند توسط کوئنچ و تمپر سخت شود.

فولادهای مارتنزیتی برای سختی بالا بهینه شده‎اند. این گرید در برابر اتمسفر خشک، آب شیرین، اسیدها و بازهای خفیف، بخار و گازهای داغ مقاوم است.

گرید ۴۱۰ برای استفاده در دماهایی بین ˚C580-400 مناسب نیست زیرا خواص مکانیکی تضعیف می‎شود اما تا دمای حدود ˚C650 قابل استفاده است. برای عملیات حرارتی به‎منظور سخت شدن این گرید، باید تا ˚C1010-925 حرارت داده سپس در روغن یا هوا کوئنچ شود. محدوده‎ی دمایی تمپر نیز ˚C400-200 است.

از جمله کاربردهای ورق ۴۱۰ بگیر می‌توان به ساخت قاشق و چنگال، پیچ، مهره و پیچ گوشتی زنگ نزن در ساخت پیچ و مهره، قطعات توربین گازی و بخار و برج‎های تجزیه نفت خام  اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی

فروش ضایعات استیل نسوز _ فرافلزات

ورق استیل نسوز چیست؟ به ورق استیل که شامل درصد بالایی از نیکل و کروم …

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com