آراد برندینگ

آلیاژی-فرافلزات

آلیاژ چیست؟

آلیاژ یک واژه فرانسوی است که نام دیگر آن همجوشه می باشد. در حالت کلی هنگامی که  یک محلول جامد فلزی که درون آن یک فلز اصلی (که به آن فلز پایه می گویند) به همراه یک یا چند عنصر فلزی و غیرفلزی ترکیب می شود ،به این ترکیب آلیاژ گفته می شود.

معرفی آلیاژ

خواص همجوشه ها معمولاً با توجه به عناصر و مواد تشکیل دهنده شان متفاوت می باشد.آلیاژ ها می توانند از نوع تک و یا چند فلز باشند که این مورد به میزان همگنی و اختلال عناصر موجود در آن ها بستگی دارد. مهمترین هدف استفاده از انواع آلیاژ ها افزایش کیفیت و بهبود خواص ماده ها از جمله سختی استحکام است.

انواع آلیاژ‌ها

آلیاژهای موجود با توجه به فلزی که به عنوان پایه در آنها شناخته می شود به دو دسته همجوشه های آهنی و غیر آهنی تقسیم می گردند.

آلیاژ‌های آهنی، آلیاژ‌هایی هستند که فلز پایه در آن‌ها آهن است. از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به فولاد اشاره کرد.

آلیاژهای غیرآهنی، فلز پایه در این آلیاژها، فلزی غیر از آهن است. مفرغ، برنج و بسیاری آلیاژهایی که می‌شناسیم، آلیاژهای غیرآهنی هستند.

ضایعات آهن آلیاژی عبارت هستند از :

  • ضایعات ا فترهای برش خورده
  • ضایعات چرخ دنده
  • ضایعات تسمه فنری بکسل خرد شده
  • ضایعات تنه دوچرخه
  • ضایعات موتور سیکلت ها
  • ضایعات میل لنگ و …

ازآلیاژهاچه استفاده هایی می شود؟

آلیاژ ها به دلیل استحکام و مقاومت بالایی که دارند در ساخت بسیاری از وسایل مورد استفاده قرار میگیرد به طور مثال در ساخت رل های قطار ، قطعات خودرو ، ساختمان سازی و…. هر چیزی که فکرشو بکنید با آلیاژ ساخته شده است.

وسایلی که  با استفاده از آلیاژ ساخته شده اند بعد از مدتی عمر و کارایی خود را ازدست میدهد و مثل سابق عمل نمیکنند به همین دلیل باعث میشود به فکر تعویض این قطعات بیوفتیم  که میتوانیم  با جمع آوری آنها و تبدیلشان به قراضه آهن کمک بزرگی به ۷۰درصد مصرف انرژی ، ۹۰ درصد در استفاده از مواد خام ،۷۶ درصد  در کاهش آلودگی منابع آب ، ۴۰ درصد در مصرف از منابع آب ، ۸۶ درصد در کاهش آلودگی هوا ،۲۷ درصد در استفاده از منابع. این قراضه آهن توسط مراکز خرید و فروش ضایعات جمع آوری شده تا دوباره فرآوری شوند پرکاربردترین ضایعات فلزی ، ضایعات آهن هستند و در کل بهتره بدونید استفاده دوباره از وسایلی که عمرشان به پایان رسیده تاثیر بسیار زیادی بر محیط زیست هم دارد.

همانطور که میبینید ضایعات آهن آلیاژی نقش بسیار مهمی در زندگی ما ایفا میکند پس باید بازیافت ضایعات را جدی بگیریم و هرگز فراموش نکنبیم که با جمع آوری وسایلی که دیگر قابل استفاده نیستند میتوانیم چه کمک بزرگی کنیم.

شرکت فراضایعات ایران ، در راستای توسعه بازار و تسهیل در خدمات رسانی به مشتریان و مصرف کنندگان فولادهای آلیاژی، در نظر دارد برای  تمام درخواست های متقاضیان حمل را از نزدیک ترین محل با کیفیت مرغوب به فروش برساند.

برای وارد شدن به مجموعه بزرگ فرافلزات کافیست فرم ثبت نام را پر نمایید تا ازخدمات ما بهرمند گردید.

آدرس ایمیل:f.felezat67@gmail.com